Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Stúdió Hangfal helyett stúdió...

Stúdió Hangfal helyett stúdió fejhallgató?

Figyelt kérdés

Már régóta gondolkodom ezen... Egy stúdió fejhallgatón (pl. www.krksys.com/krk-headphones/kns-8400.html) lehet ugyanolyan jó keverést készíteni, mint egy stúdió hangfalon (pl. [link] (Tudtommal a fejhallgatón a basszust nehéz jól beállítani, mert ahhoz térben kell hallani...) Már nagyon hiányzik, hogy kicsivel professzionálisabb szintre lépjek ilyen téren, mert jelenleg egy 2.1-es hangfalrendszerrel rakom össze a zenéimet, illetve egy AKG fülessel... Ha jól tudom, egy ilyen stúdió lehallgató cucc lényege, hogy tisztán adja vissza a hangot, ne emeljen ki és ne is vegyen el semmit, de javítsatok ki ha tévedek :)

Válaszotokat előre is köszönöm.



2014. ápr. 17. 09:15
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsi, az első link rossz - [link]
2014. ápr. 17. 09:18
 2/4 A kérdező kommentje:
[link] sry :(
2014. ápr. 17. 09:18
 3/4 anonim válasza:

Szia, az biztos hogy költséghatékonyabb a fejhallgató. A hangfalakhoz sokkal több feltétel szükséges. Fontos hogy a lehallgatónak nagyon jó akusztikai adottságai legyenek. Ez már nagyon költséges. És szerintem ár/minőség arányban is bőven jobban megéri a fejhallgató.


Otthoni studiód van, nappaliba/szobábba, ilyesmi, vagy rendes helységben? mert ha az előbbi, szerintem mindenképp füles, ha utóbbi, akkor megéri gondolkozni.


Ugyanilyen kérdés hogy mennyit költenél rá, egy profi monitor hangfal eléggé sokba fáj, viszont egy kiválóan használható fülest már 30-40 ezerért kaphatsz, az országos rádió stúdióiban is használnak már ilyen árkategóriásokat.

Üdv :)

2014. ápr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a válaszodat! :)


Bevallom az akusztikára nem is gondoltam... Nincs külön stúdió helységem, csak a szobámban szoktam Fl-ezgetni, és úgy érzem eljött az ideje, hogy leváltsam a 2.1-es hangrendszeremet, valami professzionálisabbra. A keret igazából tág, mert ha kell elmegyek dolgozni nyáron, de a legjobb 30-50k közt lenne, mert ahhoz még nem is kellene gyűjteni. Annyit tudok, hogy a stúdió hangfalak lényege, hogy nem tesznek semmit hozzá a hanghoz, és nem tudom, hogy ez igaz-e a fejhallgatókra is... Az lenne a lényeg, hogy minél tisztább hangzást eltudjak érni.:)


Bocsi, ha kicsit zavaros, megpróbáltam minél egyszerűbben fogalmazi.:)

2014. ápr. 20. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!