Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne legegyszerűbben...

Hogyan lehetne legegyszerűbben diódákból (nem tranzisztorból) astabil billenőkört (négszögjelgenerátorként) építeni?

Figyelt kérdés
Kapcsolási rajza van esetleg valakinek?

2014. ápr. 19. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Önmagában tokozott diódákból sehogy...
2014. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nyilván nem úgy értettem hogy csakis diódából, hanem a szükséges passzív komponensekkel együtt.

Magyarán fel lehet e építeni erősítés nélkül, csak egyenirányítást és késleltetést felhasználva négyszögjelgenerátort.


Szépen megkérnélek Téged (vagy századikként), hogyha már nem tudod a választ a kérdésre, akkor ne terelj és ezzel ne jelöld meg megválaszoltnak a kérdésem.

Előre is köszönöm!

2014. ápr. 20. 12:22
 3/6 Trafó1 ***** válasza:

két tranzisztorost ismerek de csak egyenirányítóból és kondi meg ellenállásból még nem halottam.

[link]


ezt találtam a legegyszerűbbet.

2014. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Trafó1 ***** válasza:

[link]

itt jobban látszik

2014. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Trafó1 ***** válasza:
R2-R3 hejére potit is rakhatsz úgy frankón szabályozhatod.
2014. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja, ez a két tranzisztoros is az, amit én is ismerek.


De amúgy ezzel : "A tranzisztorok típusa nem lényeges, bármilyen NPN szilícium tranzisztor megfelel" - azért ebben vitatkoznék. Nálam pl. a legismertebb 2N2222-el már nem működött. De az egyébként való igaz, a BC sorozatból nagyon sok típusnál működik.


Nah, ebből is látszik ismét számomra, hogy a kristálydetektoros rádió(vevő)n kívűl kb. képtelenség bármilyen elektronikai áramkört is összerakni. :(


Na jó, olyat már láttam, hogy bunsen égőből/égővel csináltak tranzisztort/tranzisztoros áramköröket, de az is eléggé macerás, ráadásul ott nem fix anyagról van szó.


Mindenesetre az a LedLand-os link eléggé "érdekesnek" tűnt nekem. Nem tudom pl. ki akarna led villogtatókat venni több EZRES kiszerelésben. ??? :O ???

2014. máj. 20. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!