Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valakinek van valami ötlete,...

Valakinek van valami ötlete, hogy lehetne az alábbi áramkört megépíteni tranzisztorok NÉLKÜL? [www.asm. Uw.hu/delayer. Bmp]

Figyelt kérdés

Link a képhez (kapcsolási rajz) : [link]


Én ezt az egészet KIZÁRÓLAG otthoni anyagokból, teljesen magamtól szeretném (kéne) megépíteni.

Az már megvan, hogy hogyan tudnék ellenállást és kapacitást csinálni, az is, hogy SIMA (nem alagútdióda, sajnos az sem jó) diódát hogyan, meg szárazelemet.....


Viszont tranzisztort otthonilag képtelenség legyártani, ehhez pedig kettő is kell, hogy funkcionáljon. =(


Valaki tudna segíteni!

Sajna nem tanultam elektrotechnikát, így gőzöm sincs, hogy tudnám ezt így megoldani.



Kiegészítés : Szilárd anyagokból kéne megcsináljam, szóval bunzen égőből csinált oszcillátor se megoldás. Vákuumcsöveket meg szintén nem tudok otthon legyártani, mert semmi speciális elektrotechnikai eszközöm sincs. Mint mondtam, nem vagyok elektrotechnikus, de most adott ez a probléma, amiről már nincs ötletem, hogyan tovább.....

Kérlek, segítsetek!



2014. máj. 13. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Cél, hogy házi tranzisztor legyen? mert ha nem, akkor 100Ft-ból megvan az egész alkatrészkészlet. A két tranzisztor egyébként 30Ft-ból megvan, ha BC547-et használsz, akkor 20-ból is :)
2014. máj. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, a cél az, hogy teljesen háztartási eszközökből csináljam meg, és pár voltos tápforrásból működjön.
2014. máj. 14. 12:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha már erőlteted így a dolgot, akkor megoldható.

Ellenálláshuzalból tekersz egy hosszabb ellenállású szakaszt.

Erre kell egy leszedő (mint egy potenciométernél, így feszültségosztót alkot).

Ezt a leszedőt mozgatja egy forgó tárcsába készített pálya.

Ha ezt a tárcsát megfelelő fordulatszámmal forgatod akkor a pálya az oszcilloszkópon látható feszültség szerint és időben mozdítja a leszedőt. akkor arról a szkópon látható feszültséglefutás vehető le.

2016. szept. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De jó ötlet!!! :D

Magadtól találtad ki - gondolom -, nemde?


Nagyon tetszik. :) Függetlenül a kérdésemtől.

2016. szept. 8. 08:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, persze.

40 évig tervező voltam, oda azért (a jobbaknak legalábbis és engedtessék meg, hogy magam odasoroljam) kell ötletgazdagság és megoldóképesség olykor elvonatkoztatva a szokványtól.

2016. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Huhú!

Akkor már tudom, hogy ezután kitől kérdezhetek, ha gondom van. :D

...na jó, ígérem, hogy igyekszem a hülyébb kérdéseket elvetni/átgondolni. ;)


De amúgy, ez a kérdésem legalább már 1 éves, ha nem 2. Azóta el is feledkeztem róla.

Akkoriban kezdtem el ismerkedni a diszkrét elektronikával, ami egy fellángolásból jött a kollégiumban, ahol akkor voltam : Amikor átmentem egy mérnök hallgató klikkhez (4 srác), az idősebb, amelyik szakközépben végzett, így a gimisekkel ellentétben volt gyakorlata, egy rádiós projecten dolgozott, s épp a keverő kapcsolását tervezte.

Szóval akkor kezdett el teljesen amatőr módon érdekelni a dolog, s valami oknál foglalkoztatott a téma, hogy az egyes komponensek ill. kisebb kapcsolások hogyan valósíthatóak meg minél sajátkezűbben. Így ez a butuska kérdésem is onnét jött, mivel valahol találtam egy német cikket, ami leírta, hogyan gyártható dióda trükkösen házilag, tranzisztornál ez viszont lehetetlennek tűnt.


De azóta túl vagyok ezeken. Megtanultam pár dolgot, bár még közel sem eleget, mégis sikerült munkahelyet is találjak ennek az érdeklődésemnek kapcsán (nem is olyan rosszat). :) Úgyhogy nem bánom, hogy 1-2 éve még feltettem pár hülye kérdést, meg kibicként belekezdtem pár nyakatekert projectbe, mert aztán valami mégis lett belőle.... igaz, néha magam se tudom, hogy a francba használható az, amit én csinálok =D XDD XD

2016. szept. 11. 19:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Pedig majdnem magyar feltalálója lehetett volna a tranzisztornak, mely leírás szerint a sima galenit kristályt

(ez ugye a detektros rádió egyenirányítója) kiegészítve egy harmadik elektródával vezérlés valósítható meg.

De ennél tovább nem jutottak..

Aztán a tranzisztort születésem után néhány évvel találták fel.

Építettem csöves erősítőt (kellett az elektromos gitárhoz), aztán csoda volt a tranzisztor, amihez úgy 62-ben jutottam hozzá, aztán persze jött a többi újdonság (nekem) a mai napig.

Építettem adó-vevőt is, aztán túléppett a technika, jobbat lehet vásárolni, de a mai napig pótolhatatlan az a sikerélmény, amikor egy általad készített külsö szemlélő számára egyszerű szerkezet azt csinálja, amit szeretnél....

2016. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"de a mai napig pótolhatatlan az a sikerélmény, amikor egy általad készített külsö szemlélő számára egyszerű szerkezet azt csinálja, amit szeretnél...."


Óóó, szó szerint pontosan; szívemből szóltál.... csak ez sajnos olyan kevésszer sikerül, olyan kevésszer.

2016. szept. 15. 09:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Na nó, az esetek többségében nen megy elsőre, pedig primitív kapcsolásnak tűnik, de akkor jön a hibakeresés, alkatrész (munkapont) módosítás és azért előbb-utóbb (minél többször csinálod, annál inkább előbb) működi fog!

Persze nekivág az ember bonyolultabbnak is, akkor persze megint az előbb-utóbb lesz igaz...

De a bonyolultság növekedésével a sikerélmény is nagyobb..

2016. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!