Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata kártérítés áramszolgáltatótól, esetemben EON-tól, témában?

Figyelt kérdés
Egy karambol történt és megrongálódott az egyik szekrényük. A katasztrófavédelem kikapcsolta valahogyan az áramot, áramszünet, mikor az áram visszajött már nem volt monitorom. Egy drága Viewsonic. Olyan sok drága cuccunk, pl zuhanykabin elektronikája halt már meg áramszüneteket követően, de még sosem jártam utána. Most szeretnék lépni valamit, tapasztalatok érdekelnének, érdemes venni a fáradtságot, van esély hogy fizetnek?

2014. máj. 15. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem fog fizetni.

"Állapítsa meg, hogy mely eszközök esetében fontos, hogy áramszünet esetén is tovább működjenek, ezeket az eszközöket lássa el szünetmentes tápegységgel.


4: Olyan szünetmentes tápegységet válasszon, amelybe további akkumulátorok is elhelyezhetők, hogy növelni lehessen a kulcsfontosságú eszközök működési idejét."

2014. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de szerintem ez nem rám vonatkozik. Ez arra vonatkozik, hogy valakinek az áramkimaradás, a szünet okoz kárt. Nekem a gép tönkrement, nem működik többet, ez egy másik dolog, nem az áram ideiglenes hiánya volt a probléma.
2014. máj. 16. 05:44
 3/3 anonim válasza:

Akkor tudsz kártérítést kérni, ha: "aki másnak jogellenesen kárt okoz, köteles azt megtéríteni... mentesül a kifizetés alól, ha úgy járt el, ahogy az adott szituációban általában elvárható."

Mivel a katasztrófavédelem kapcsoltatta le az áramot, így az nem az szolgáltató hibája. Vissza meg csak-csak vissza kell kapcsolni..

egyébként ha jogos a követelés, akkor Eon fizet, több ügyfelemnek is segítettem már, de ez így szerintem bukta...

megjegyzem követelni bárkitől bármennyit lehet :)

2014. máj. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!