Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Konnektor és hosszabbító?

Konnektor és hosszabbító?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan hogy oldjam meg a szobámban az áramellátást.


Két aljat van a szobámban ebben mint a kettővel van gond. Az egyik csúnyán megrepedt, a másik kiállt a falból. Új konnektorokat akarok venni amit gondolom csak egy villanyszerelő tud felrakni.


Ugyanakkor a szobám másik oldalán nincs konnektor, azonban van villanykapcsoló. Ha a kapcsoló alatt szeretnék egy konnektort létrehozni (azaz egy 3.-at), akkor az teljes falbontással menne? Legideálisabb 1 méterrel lenne a villanykapcsoló alatt, mert úgy lenne lent a földnél, és esztétikusabb lenne hogy onnan megy egy hosszabbító a számítógép felé.


Most csak 4 méteres kábellel rendelkező hosszabbítóval tudom működésbe helyezni a gépet. Azonban azt halottam minél hosszabb ennek a hossza, annál hamarabb mehet tönkre. Kb. évente cserélem a hosszabbítóimat. Nem szünetmentes de védelem van túlfeszültség ellen.


Mit javasoltok?


2014. máj. 19. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig a legolcsóbb az lesz, ha megjavíttatod valakivel a 2 fos konnektort.

Ha a géped hal meg, az drága mulatság lesz ám...

2014. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt mindenképp megakarom de nem ez volt a kérdés.


Hanem hogy 4 méteres hosszabbító káros-e, mert olvastam hogy minél hosszabb annál problémásabb. 4 méterre van a géptől a konnektor.


Ezért gondolkoztam hogy beépítek egy újat, de az meg lehet egy csomó falmunka, akkor festés stb.

2014. máj. 19. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!