Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Citi life hitelkártya esetén...

Citi life hitelkártya esetén ha átutalok egy bizonyos összegű tartozást akkor azt a Citi life mindig az előző elszámolási időszakhoz tartozó tartozásomból fogja levonni vagy az aktuális elszámolási időszakhoz kapcsolódó tartozásból?

Figyelt kérdés
51 napom van rendezni a hitelemet. Tehát tegyük fel, hogy nem fizettem be a májusi elszámolási időszakhoz tartozó teljes összegemet és fenn maradt még 10ezer forint tartozásom de már beléptem a Júniusi elszámolási időszakba. Tehát van 21 napom befizetni a 10 ezer forintot mielőtt az elkezdene kamatozni. De, közbe én már Júniusban elkezdtem költeni. Ha én Júniusban átutalok a Citinek 10 ezer forintot akkor azt az előző elszámolási időszak tartozásomból fogja levonni? Köszönöm a válaszokat előre. Remélem érthetően tudtam feltenni a kérdést.

#átutalás #tartozás #hitelkártya #Citi Life #levonás #elszámolási időszak #hitelösszeg rendezése
2014. máj. 24. 10:56
 1/1 anonim válasza:

A logika a következő:


Két kivonat között vásárolgatsz, "gyűjtöd" a tartozást.

Eljön a kivonatzárás napja (Minden hónap X-edike), ekkor lesz egy egyenleged, ami jelen esetben 10.000 forint+amit még júniusban vásároltál ha jól értem.


A tartozás kiegyenlítésére 15 napod van, tehát ha az X+15 napig rendezed a 10,000 forintot (+ még amit júniusban a kivonat lezárása ELŐTT vásároltál) akkor nem kell kamatot fizetned.


Ha nem volt készpénzfelvétel, akkor az esetleg ki nem fizetett rész kezd el 15 nap után kamatozni.

2014. máj. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!