Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromágnes erőssége?

Elektromágnes erőssége?

Figyelt kérdés
Segítséget kérnék egy elektromágnes készítésében. Van egy vas ház melynek mérete 80 mm átmérő, 30 mm magas és a belső vasmag 20 mm átmérő. Ez egy behúzótekercs végül is, jelenleg 1,4 mm zománc huzallal van megtekerve, és 24 V-on kb 20 kg húz, a méretek megtartásával ha mondjuk a huzalvastagságon vagy a behúzót mag anyagán változtatok lehet növelni az erejét?

2014. jún. 1. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elektromágnes erőssége függ:


- a tekercsben folyó áram nagyságától

- a tekercs menetszámától

- a vasmag anyagától, relatív permeabilitásától

- a vasmag alakjától, méretétől,


Forrás:

[link]


Esetedben leginkább a tekercs áramerősségén tudnál növelni, persze figyelve hogy ne melegedjen túl és le ne égjen. Nagyobb áram leadására képes tápforrás illetve nagyobb feszültséggel való táplálás, ami képes nagy áramot is leadni. De nem 220 V-ra gondoltam, mert az már életveszélyes is.

2014. jún. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vasmagot sem célszerű telíteni, végén még indukciós kemencét hozol létre.
2014. jún. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam az áramerősségre, viszont ahogy írtam most vesz fel 25 A-t, és már melegszik ezt le szeretném majd vinni olyan 15 A felvételre. Valójában 10 mm dugattyú ugrást szeretnék elérni a lehető legnagyobb erővel. próbáltam először 12 V-al ahol kb 14 kg ereje volt utána 24 V-al ahol már 20 kg ereje volt, majd jövő héttel szeretném 36 V-al kipróbálni hogy úgy mire képes. Viszont már 24 V-on is elég gyorsan melegedet mivel nem raktam elé semmi ellenállást. A dugattyú jelenleg 10 mm-t lóg be a mágnesbe és egy 10 mm-es vég van a mágnes alján aminek neki csapódik amikor behúz, most gondolkoztam rajta hogy még többet beengedni hogy az számít-e vagy sem? Max ami feszültség rámehet viszont 72 V nem tudom hogy akkor mennyire gyorsan melegedne?
2014. jún. 1. 19:32
 4/5 A kérdező kommentje:
Indukciós kemencét így is el lehet érni azt hittem hogy ahhoz váltóáramot kell a tekercsben vezetni vagyis a felületén?
2014. jún. 1. 19:33
 5/5 A kérdező kommentje:
Illetve számít-e az hogy az elektromágnes melyik pólusa milyen irányban van? vagyis hogy a dugattyút ahol behúzza ott van az északi vagy a déli iránya?
2014. jún. 1. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!