Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Windows 8 - Mi lehet a probléma?

Seli20 kérdése:

Windows 8 - Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy HP laptopot, és semmj baj nem volt vele, egészen egy napig : elkezdett nagyon belassulni, nem értettem hogy miért. Ezután elindítottam a Feladatkezelőt, és megakadt a szemem a lemezhasználaton. 80-100% között ugrált. Semmi nem futott a háttérben, egy-két Windows folyamatot kivéve. Nem értettem mi használhatja. Minden folyamatnál 0 MB/S lemezhasználatot ír. (Kivéve a System folyamatnál, ott 0.1 MB/s a lemezhasználat). Tovább használtam, majd egy nap feldobta a talpát. Bekapcsoltam, és a töltőképernyőnél soha nem töltött be. Refresh/Reset nem segített. Minden lehetőséget megpróbáltam, de nem ment. Elvittük a szervizbe, majd kaptam egy újat. Most ez is ezt csinálta! Sikerült betöltenie 1 óra alatt, de MINDEN folyamatot (pl. Bejelentkezés, ikonbetöltés, asztalbetöltés, alkalmazásmegnyitás) 10 perc alatt nem bírt betölteni. Itt ülök a gépem előtt értetlenül. Tán vigyem újra és újra kicseréltetni?
2014. jún. 6. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Konfigot leírnád? Lehet, hogy nem alkalmas a Windows8-ra. Új ez a laptop, vagy használtan vetted? [link]
2014. jún. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hány GB RAM van benne? A laptopra a Windows8-at a cég telepítette van te magad? Driverek is fent vannak?

Ha teheted, szerezz be IBM Thinkpadot használtan, vagy új Lenovo Ideapadot (4 GB memória) stb., operációs rendszer nélkül.

2014. jún. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Üdv.

Szerintem próbáld kifrissíteni a Windows 8-at 8.1-re, mert a W8- ban amúgy is rengeteg hiba volt amit csak a 8.1-es frissítésben javítottak ki.

Amúgy meg nekem is hasonló volt, sokszor befagyott és már az agyamra ment. Próbáld ki te is, de előtte ellenőrizd a :

- CPU "Prefetch W" kompatibilitását mert a telepítő követeli ezt.

-Aztán 2GB ramra lesz szükség 64bitnél "X64" és 32bitnél pedig 1GB-ra "X86" ,.

-A grafikus kártya DX9 es kompatibilitás, és ha ez megvan akk kész is vagy, és már nem szabadna, hogy probléma legyen ,. De az is lehet hogy a notebook-nak már megvannak az évei és lehet a HDD-vel van probléma, mert egy hdd kb 5év hibátlan működést bizt. , amit a "HDD Tune Pro"-nevű programmal megtudhatsz és lehet, hogy a RAM instabil működése okozza , ha két ram található a gépben akkor próbald az egyiket kivenni és lásd mi történik . Rengeteg probléma okozhat ilyen problémákat . :/

Sok sikert ... :)

2014. jún. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok, Win 8.1-em van, és gyárilag Windows 8 volt rajta. Szerintem semmi baj sincs a ramjával vagy ezek, mert a legjobb játékokat is elviszi maxon. Konfigot meg nemtok írni mert nem indul be a gép
2014. jún. 7. 17:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és igen, minden driver rajta van rendesen.
2014. jún. 7. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!