Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED mely megmutatja hogy van...

LED mely megmutatja hogy van e átfolyó áram! Valaki segít?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget kérnék az alábbi dologban.


Szóval adott 4 db 12v-os nagy fogyasztó ( sok amprek ) ( gk. izzitógyertya).


Olyat szeretnék, hogy 4db leden lássam, hogy müködnek, és ha eggyiken nem folyik áram ( vagyis kiégett ) akkor a led is elaludjun.A gyertyákat már külön kábelre kötöttem.


Köszönöm


2010. jan. 2. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyertyán nem 12V van. Méhány kV. A 12V nem tudna szikrát adni azon az 1-2mm-en sem. Viszont az A meg (viszonylag) kicsi.

Szerintem nem oldható meg. Ugyanis ha mindenképp az átfolyó áramot szeretnéd kijelezni, ahhoz a LED-et sorba kéne kötni, de ahhoz korlátozni kéne az áramot, viszont akkor meg már az áramerősség sem lenne elég a szikrához.

A gyertyák amúgy is külön kábelen vannak.

2010. jan. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
izzítógyertya 12 V-al működik, szerintem köss egy ampermérőt eléjük, és ha egy nem működik, akkor látni fogod, hogy az eredeti áramnak már csak a 3/4ét veszik fel...
2010. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen ez nem gyujtó gyertya hanem izzító!

Az csak 12V kap és ennek hatására izzik fel.

Az igen jó ötlet hogy sorba kötök egy smper mérőt csak azt szeretném tudni hogy melyik nem működik ha nem működik mivel lehetetlen helyen van és igy egyből a hibásat tudnám kikapni.

2010. jan. 2. 12:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem számoltam utána, ezért csak egy elvi megvalósítást írok: Mindegyik gyertya vezetékébe beiktatsz egy nagyteljesítményü, kisértékü ellenállást, melynek a két végén feszültség jelenik meg, ha folyik áram. Ezt a feszültséget lehetne LED-ekkel indikálni.
2010. jan. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!