Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Biztonságos a plazma lámpám?...

Biztonságos a plazma lámpám? A többi lent

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam hogy X-ray sugarakat sugároznak amik veszélyesek is lehetnek, persze akkor nem adnák el, de azért biztos akarok benne lenni, ha sokáig meg (kb.5 perc) túlmelegszik, ha kettő ujjamat a tetejére teszem összeérintve akkor gey kék vékony világító csíkot lehet látni. Nem használtam sokat
2014. jún. 17. 23:10
 1/3 dirtboy ***** válasza:

feszültség van körülette,ezért nem ajánlott 1 méteres körzetébe elektronikai cuccokat rakni.

hogy valami káros sugárzást bocsájtana ki én kétlem,régen vagy még tán ma is a csodák palotájában is van,ha káros lenne kétlem hogy ott lenne.


egyébként sokáig ne tarts egy ponton az ujjadat mert az üveg ott felforrósodik.

2014. jún. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Valahol azt olvastam hogy X-ray sugarakat sugároznak"

Röntgensugárzást nem - ahhoz a wolframból készült katódot/fűtőszálat fel kéne fűteni 2000 °C-ra.

[link]

[link]


A plazmalámpa sokkal egyszerűbb szerkezetű: ott csak elektromos kisülések keletkeznek - annak van némi UV-fénye.

2014. jún. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2014. jún. 18. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!