Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy fázisú szabvanyos villany&...

Egy fázisú szabvanyos villanyòra doboz mennyibe kerül a beszereltetéssel mindennel együtt?

Figyelt kérdés

#bekötés #Villanyòra #szabvanyos
2014. jún. 25. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Új bekötés? Vagyis most hozzák be a kábelt az utcáról az elektromosok? Ahhoz szekrényt kell kiépíteni, beleillesztve a falba, mert szabadon nem lehet a mérő. [link]
2014. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

google > fogyasztásmérő szekrény


A doboz 11e Ft körüli, de a beszerelés nagyon függ a kivitelizőtől.

2014. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm a gyors valaszodat. Nem ùj bekötés hanem 3 éve ki van kötve ott az áram. Òra van a falban van csak ugye mar nem szabvanyos
2014. jún. 25. 10:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Órát kell cserélni? Akkor azt az elektromosoknál kell elintézni. A plombát ők teszik rá és lefényképezik, aztán megkötik veled a szolgáltatói szerződést.
2014. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha ki volt kötve akkor csak a villany órának kell tegyél, tétess dobozt az tényleg olyan 11 és 15 ezer körül van, atöbbi része még plusz költség. A többinek nem muszály a szekrényben lennie, itt éertem a saját kismegszakítóidat, amik simon vill vagy más dobozban pihennek jelenleg. Ez függ a jelenlegi kialakítástól is, hogy kell új doboz az egésznek, vagy a régibe belefér az órájé. A lényeg hogy csak regisztrált szerelő végezheti a szerelést, vagy legalábbis adnia kell a nevét hozzá.Ilyen emberkét találsz az ELMŰ vagy E-on honlapján, ott fel vannak sorolva a regisztrált szerelők. Rég-rég bárki végezhette akinek volt technikusija vagy elektrikusija , én is csináltam, de már nem lehet.Ha pest megye (ELMŰ) nekem van egy cimborám, ha érdekel, aki csinálja, meg tudom adni az elérhetőségét. De ő csak ELMŰ területen dolgozhat.Hát sajnos az EU direktivákkal sok a szívás és igy ha kötelezővé tesznek bizonyos dolgokat akkor az árak is felfele mennek. A lényeg, hogy én két éve csináltattam vele egy hasonló szituációs szekrény beépítést és olyen 50ezer körul volt szöröstől-bőröstől, baráti áron, de kihangsulyozom sok mindentől függ, sok műszaki paramétertől,kialakítástól,hány mérőd van, stb.
2014. júl. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!