Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha van egy ismer es egy...

Ha van egy ismer es egy ismeretlen erteku kondenzatorom, akkor egy beloluk epitett feszultsegosztoval meg tudom merni az ismeretlen kondenzator erteket?

Figyelt kérdés

Otthoni homemade aluminium kondenzatorrol lenne szo, es hogy biztosra menjek, meg szeretnem merni a kapacitasukat.

Neztem a neten, es lattam, hogy leteznek kapacitas merok, de meglepodtem, hogy sokkal dragabbak, mint egy atlagos multimeter (ami tudtommal 4-5 ezer).

De eszembe jutott, hogy sorosan kapcsolt kondenzatorok feszultsegosztokent is mukodhetnek, ezert az gondoltam, hogy inkabb csak egy multimetert veszek, egy ismert erteku gyari kondival sorbakotom a noname kondit, es a noname kondi ket vegpontjanal multimeterrel aranylag pontosan le tudom merni az egyenfeszultseget, abbol meg visszaszamolom az ismeretlen kondit.


Namarmost, kerlek, (valakik akik elmeletben jartasabbak), azt irjatok meg, hogy helyes-e ez az elgondolasom, es ha nem, mert nem (hogy tanulhassak belole).


Elore is koszonom, es elnezest a monoton ekezetnelkuliseg miatt.


2014. jún. 26. 05:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ilyen egyszerű lenne, akkor lehetne kapni olcsó kapacitásmérőket. Egyébként pár multiméter 200-300Uf-ig képes kapacitást mérni.


[link]


Kapacitás mérésre egy ilyen műszer a legjobb.

2014. jún. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ertem..... Mondjuk ezt sejthettem is volna.


viszont arra lennek igazan kivancsi, hogy miert nem mukodne ez a modszer???!!!

Mert ha egy kondenzatorparral is lehet ugy feszultsegosztast vegezni, mint egy ellenallasparral, akkor mi a fene miatt nem lehet megse ez alapjan visszaszamolni az egyik komponens erteket a feszultsegbol es a masik komponens ertekebol????


Nem arrol van szo, hogy nem fogadnam el hogy ez igy nem mukodik, csak egyszeruen nem latom, hogy mi az, amit itt nem vettem szamba!


Valaki, kerem szepen, elmagyarazna ennek az elmeletet??

2014. jún. 26. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!