Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni Mélynyomó...

Tudnátok segíteni Mélynyomó és Erősítő bekötésben? És mi a véleményetek ezekről?

Figyelt kérdés

Erősítő:Magnat Bullpower one 800w monoblokk

Max power output into 4 ohms Sinus Burst 2:8, 1kHz, 14,4V

Mono 450 Watt

RMS power output into 4 ohms DIN 45324, 14,4 V

Mono 225 Watt

Max.power output into 2 ohms Sinus Burst 2:8, 1kHz, 14,4V

Mono 800 Watt

RMS power output into 2 ohms DIN 45324, 14,4 V

Mono 400 Watt

Impedance Channel 1 2-8 Ohm


Láda:Rockford Fosgate Punch HX RFD1212

Dual 4ohm 2/4/8ohm

500/1000W

Mekkora teljesítményt lehet ebből kihozni hogyan működik a dolog? Elviekben 2 tekercses a hangszóró külön külön 4ohm ha sorba kötöm a két tekercseket 8ohm lessz Ha hídba akkor 2ohm? Vagy rosszul tudom? Tehát hogy az erősítőből a legtöbbet lehessen kihozni hídba kell bekötni a ládának a két kimenetét az erősítőbe?


Vagy tök hülyeség az egész amit leírtam? :D



2014. jún. 29. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezekből az adatokból azt következtetem ki, hogy az erősítőd egy csatornás, tehát egyetlen hangszórókimenet van rajta, a hangszóród pedig duplatekercses, és úgy kötöd, ahogy neked tetszik. Ez esetben így kösd be:

A hangszóró két tekercsét párhuzamosan kötöd, így az eredő impedancia 2 ohm, az erősítőd 400 Watt RMS teljesítményt ad le. Mivel a hangszóród 500W RMS-t bír, ez pont jó, mert nem tudod széthajtani, nyugodtan tekerheted a hangerőt a maximumig :D.

Ügyelj rá, hogy az erősítő és a hangszóró közötti vezeték nagyon(!) vastag legyen, mert 2 ohmos hangszórónál nagyon fontos a vezeték kis ellenállása. A csatlakozásoknál is tökéletesnek kell lennie az érintkezésnek, különben sok hő keletkezhet, szét is olvadhat a csatlakozó! Arra is figyelj, hogy a hangszórónál mindkét tekercset helyes polaritással kössed be, különben a tekercs azonnal tönkremegy!

Remélem, segítettem :D

19/F

2014. jún. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerin jól gondoltam.

Köszönöm szépen a segítséget!

2014. jún. 30. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!