Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gyakorlott és hozzáértő...

Gyakorlott és hozzáértő telekomos műszerész segítségét kérném "rezes bekapcsolás" kérdésben. (? )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Betanításon fogok átesni egy telekomos alvállalkozónál, rezes bekapcsolás terén (telefon, internet, iptv ill. zavarelhárítás). Eddig DVBS-t csináltam, amit szeretek csinálni és a visszajelzések is jók. Most bármilyen segítség jól jönne amiből tanulni tudnék, szeretnék minél többet tudni a témáról. Tudom, hogy sokszor rohanás az egész nap, nehéz így figyelni, tanulni és kollégának is magyarázni a rohanás ellenére. Szeretnék kérni szöveges, átfogó anyagot olyantól, aki benne van a szakmában. Tudom, hogy úgy tanulok a legtöbbet, ha majd problémamegoldásra lesz szükség, de szeretnék minél felkészültebb lenni. Köszönöm!

2014. júl. 13. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Előre felkészülni nem lehet, legalábbis ami a technológiát illeti! Én is úgy tanultam meg hogy két hétre bedobtak egy vérprofi mellé két hétre! (Maga a pokol volt) "Ütött vágott szívatott ordított" Persze az ütött képletes! :-) De hálám érte hogy kemény volt velem! Két hét alatt amúgy nem lehet megtanulni, meg sok múlik rajta hogy milyen szerelő mellé tesznek, nagyon sok múlik rajta hogy el tudja dönteni hogy mit verjen a fejedbe, és hogy mit kell hagyni hogy a saját károdon tanuld meg, mert utóbbi esetből lesz dögivel! Az a legjobb ha úgy mész élesben terepre, ha van veled még egy kezdő, vagy maradsz a betanítód mellett, mert ezt pár hónap alatt a nulláról nem tanulod meg! A másik fontos dolog, hogy ha nem szereted meg az elején, és nem tartod érdekesnek annyira hogy szinte bármi áron de megtanulod, akkor nem fog sikerülni, mindig csak szívod a fogad, és pokolba kívánod a munkád! A rézhálózatot csak terepen tudod megtanulni, mert a munkád 60-70%-ban arról szól hogy ellentmond a valóság az elméleti résznek! Ha nem hajtanak, engedik hogy kibontakozz, és szereted ezt a munkát akkor menni fog! És azt jegyezd meg hogy ebben a munkában két év folyamatos munka után lehet mondani valakire hogy tehetséges kezdő! Én most tartok három évnél, de akad még szívás bőven, ami tudom hogy elég sok esetben az évek hiánya miatt van! De ha ráérzel, rájössz hogy egy nagyon szép munka tud lenni, ha viszont a beledet ki hajtják akkor a legpokolibb tud lenni! Én imádom, csak tudni kell kezelni a nehéz napokat! Remélem sikerre viszed a dolgot, és bővíteni fogod a rézhálózaton dolgozók számát, mert ez egy kihalóban lévő szakma! Ja és mindig azon legyél hogy minél több technológiát megismerj, (ktv/optika) mert akkor színesedik ki az egész, és növeled a saját értékedet is!

Remélem sikerült átvehetően megfogalmazni a mondandómat!

2014. aug. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most látom zavarozni is fogsz! Na az egy külön "művészet" Ott az a lényeg hogy ha valamit megoldasz, és nem érted hogy mi is volt a hiba oka, ne tedd fel a kérdést "miért?" mert akkor nem leszel hatékony, a zavarozás is majd rájössz hogy szép dolog, idővel már a ügyfél hibaleírásából érezni fogod a lehetséges megoldást, még ha a józan eszednek ellent is mond! Na ez a szép benne! Ja és itt lehet nagyokat szívni is, de a sikerélmény....! :-)
2014. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Elég rég néztem fel az oldalra, nem gondoltam, hogy írni fog valaki. Tapasztalom amit leírtál, szerencsére a munkatársak közvetlenek, segítőkészek és türelmesek. Főnököm kapásból bedobott a mélyvízbe 3 hét után, persze, hogy nem ment úgy, ahogy ő azt elgondolta! De azóta úgy vettem észre, hogy kicsit észbe kapott. Egy fiatalabb sráccal járok, aki egy éve csinálja, jönnek a nehéz helyzetek, de valahogy mindig kiokoskodjuk, néha már én segítek neki. :) Most már nem félek elindulni egyedül sem. Tetszik a munka, mert mindig is érdekelt a technika és szeretem a fejtörős, gondolkodós dolgokat. Sajnos a vállalkozás kezd veszteségessé válni, így nem tudom meddig dolgozhatok még itt.
2014. nov. 9. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!