Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért ráz meg? (többi lent. )

Miért ráz meg? (többi lent. )

Figyelt kérdés

Nem tudom miért de a számítógép háza és a crt monitor üvegje rendszeresen megráz ha hozzá érek. Mostanában egyre erősebben. Tegnap pl. megérintetem a gépházat és a kezem belezsibbat úgy megrázott. A konnektor földelt. A ház áramkörébben van egy 30mA fi-relé de nem kapcsolt le, tehát gondolom nem veszélyes áram lehet. De akkor is idegesítő.

Mit tegyek? Help!

Előre is köszi a válaszokat. :)



2014. aug. 4. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ezeel szerintem nemsokat tudsz. nálam is így van ez de csak néha. valami áthúz de az a kérdés hogy mi.
2014. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha az áram ütja a szíven vezet keresztül, már 6 mA is halálos lehet!

.

Nagy valószinüséggel nem a gép háza és a monitor üvagja (az üveg amúgyis szigetelő!) ráz meg téged, hanem te rázod meg azokat.

Sztatikusan feltöltődsz és azokon keresztül sülsz ki.

Oka: műszálas ruha, műszálas párna alattad, jó szigetelő padlózat - és a mozgásod.

2014. aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 intrepid ***** válasza:
A CRT monitorra tudok magyarázatot, elektrosztatikus feltöltödés, - a számítógépház azt viszont nem tudom. Ahhoz mérnem kellene.
2014. aug. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hosszabbító, elosztó is okozhat gondot...
2014. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem csak engem ráz meg, a család más tagjait is. Feltöltődés nem lehet mert ha utána még 1x megéríntem úgyan úgy ráz. Egyébkén egy piros kapcsolós, földelt, 6 csatlakozós elosztóba van dugva az egész. Arra gondoltam, hogyha a monitor esetleg testzárlatos és rossz a konnektor vagy az elosztó földelő vezetéke szakadt, akkor az átvezetheti az elosztóban lévő földelésen keresztül a gépházra?
2014. aug. 4. 11:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Tévedtem! - abban, hogy arra gondoltam: mindent leellenőriztél kérdésed feltevése előtt.

Kiderült: nem! Nem ellenőrizted a védelem vezetékét (zöld/sárga) a dugaszoló aljzattól a géped házáig.

Így milyen megoldást/választ vársz kérdésedre?

2014. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Le ellenőriztem multiméterel a válaszod után. A földelés az elosztó vezetékébe működik. És a ház földelése is működik. Tehát akkor mi lehett a probléma?
2014. aug. 4. 17:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Teszteld le a fi relét. Nyomd meg a test gombot ha leold, akkor működik. Ha nem, megvan, testzárlat van valahol.

Amúgy az is előfordulhat, hogy a szobád padlójának föld pontja, nem azonos potenciálon van a ház villamos hálózatának föld pontjával. Ilyenkor akár több 10 voltos potenciálok is kialakulhatnak, ami már tud csípni.

Mérj rá a hosszabító föld villája, és mondjuk egy víz vagy gáz cső közötti feszültségre multiméterrel.

2014. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mérj feszültséget a dugaszoló aljzat (konnektor) védőérintkezője és a fázis között. (Multiméterrel!) 230 V körülinek kell lennie.

Mérj feszültséget a gép háza és a fázis között multiméterrel, itt is 230 V körüli a jó.

2014. aug. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!