Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy elektromos hosszabítóra...

Ha egy elektromos hosszabítóra víz csorog, de kihoztam belőle mindent, és áramtalanítottam nem okozhat tüzet igaz?

Figyelt kérdés

Nagynéninél én locsolom a virágokat, míg ő nyaral...

S ma locsolás közben túlöntöztem a virágokat, s hallodtam hogy folyik lefele... ami alatt persze pont egy hosszabitó volt... Elkezdett szörcsögni, azzonnal kihúztam belőle mindent, s kihúztam a konnektorból is....


S most úgy bevillant , úgy-e nem okozhat tüzet?



2014. aug. 7. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű.
2014. aug. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de ez nem hangzott biztosra.. :D
2014. aug. 7. 19:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem árt alaposan megnézni, hogy folyt-e bele víz és ha a legkisebb gyanu van erre, akkor több napon át kiszárítani a napon

.

2014. aug. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Folyt bele biztos, mert láttam hogy nedves... de ha nincs bedugva akkor nem okozhat tüzet igaz?
2014. aug. 7. 19:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kihúzva nincs áram alatt, nem fog semmilyen problémát sem okozni. Pont annyira veszélyes jelen pillanatban, mintha slagra folyna a víz, ugyanakkor abban nem vagyok biztos, hogy - akár kiszárítva is- ismételten bedugva nem fog problémát okozni...
2014. aug. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az ezer százalék hogy nem lesz bedugva semmi, mivel még 3 hétig nyaral a nagy néni... azalatt csak kiszárad...
2014. aug. 7. 19:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ki van húzva, akkor nem okozhat tüzet, ha csak lekapcsoltad, akkor kicsi rá az esély, de tud úgy víz folyni bele, hogy rövidre zárja. (de ehhez nem elég két csepp, kb. fél liter víznek kell bene állnia, hogy összezárja a vezetékeket) Száradás utàn érdemes szétszedni, megnézni, hogy nem rozsdált-e be valahol. A hátulján van egy pár kis csvar, azt kiszeded és a burkolat két félre szétszedhető. Belenézel, ha nem látsz rozsdát, akkor összecsavarozod.
2014. aug. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, semmi tüzet nem fog okozni.
2014. aug. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Már megoldottam, elmentem s hazahoztam a hosszabítot.... :D még mindig folyik belőle a víz, kiraktam a teraszra száradni


Köszi mindenkinek

2014. aug. 7. 20:32
 10/10 anonim ***** válasza:

"de ha nincs bedugva akkor nem okozhat tüzet igaz?"

Ez elég amatőr gondolat. Szerinted egy műanyag, ami vizes....hogy okozna tuzet?

2014. aug. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!