Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy töltőkábel miért nagyon...

Egy töltőkábel miért nagyon erősen árnyékolt? Adatátvitelnél ok, na de az aksi feltöltéséhez miért kell?

Figyelt kérdés

Szétvágtam egyet, mert más csatlakozót kellett forrasztanom hozzá, és meglepődtem, mert a negatívja a kétszeresen árnyékolt kábel árnyékolásán megy, és ilyet még nem is láttam.

Miért kell ez? Mi tud bezavarni a töltésnek?

Vagy esetleg ha nem tölti az ember hanem direktbe a tápról használjuk a camot, akkor azért kell, hogy ne szedjen össze minden zavart? Na de az aksi? Nem értem ...

Valaki esetleg?


2014. aug. 20. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Inkább a töltőből eredő zavarástól óvják annak környezetét és nem az akkut a külső zavaroktól.
2014. aug. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
azóta arra is gondoltam h nem lehet h azt akarják elkerülni h a külső zavarok a camba jussanak? mert hát akkor azt nem értem h más töltőknél ez miért nincs így kb soha, itt viszont valami brutális az árnyékolás.
2014. aug. 21. 10:33
 3/15 Szirty ***** válasza:

Erre a miértre egyszerű és gyakorlati válasz is adható:

Ilyennel volt gazdaságosabb a legyártása! :-)


A sorozatgyártott készülékekben nagyon sok olyan technikai megoldás van, ami a gyártást (vagy akár az azt kiszolgáló logisztikai hátteret) segíti elő és nem a készülék működését! :-)

2014. aug. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

oké ezt is köszi és ez is lehet persze, de mondok még egy tapasztalatot, mert azóta kísérleteztem:


Van eredeti, szétvágatlan azaz árnyékolt kábelem is és ez a szétvágott és sima kéteressel toldott is, és kipróbáltam, hogy aksi nélkül, ha közvetlen tápról üzemeltetem a camot, akkor van-e különbség, és hát érdekes a dolog, ugyanis: ha az árnyékolt volt rádugva, akkor viszonylag szép volt a hang, kép, de ha a sima kéteres, na akkor is működött persze, de olyan zúgással vett fel, hogy a felvenni kívánt hangot szinte elnyomta. akkor ez lenne az ok? na de mindez meg hogy létezhet? a tápon hogy a fenébe megy be a zavar?

2014. aug. 24. 08:18
 5/15 Szirty ***** válasza:

Ennyiből ezt nehéz megmondani. Nem tudni melyik milyen hossz és keresztmetszetű, mindkét kábelt ugyanazzal az adapterrel használtad vagy másikkal, stb...


A jelenséget okozhatta az is, hogy a két eres toldott vezetéked ellenállása sokkal nagyobb mint az árnyékolté.

Főleg ha az utóbbi hosszabb is, akkor ez az eltérés sokszoros is lehet. (az árnyékolt kábel keresztmetszete rendszerint nagyobb az árnyékolás miatt).

Vagy másik adapter van a másik kábelen ami nem szűrt DC-t állít elő hanem szűretlen (szaggatott) feszt.


Ebben az esetben a különbséget nem az árnyékoltságban kell keresni. EZ csak egy ismert különbség és nem feltétlenül az ok.

2014. aug. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
értem, köszi. ezek szerint ezt itt nem oldjuk meg :)
2014. aug. 25. 21:13
 7/15 Szirty ***** válasza:

Mit kell megoldani?

Rengeteg információ kellene a kérdés pontos megválaszolásához.

Egy biztos: az ok sokkal, de sokkal többféle lehet, mint amit a rendelkezésedre álló információk alapján okkal feltételezhetnél.

Erre próbáltam rávilágítani!

2014. aug. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kapcsoló üzemű tápnál szoktak árnyékolni, mert a kapcsolás frekvenciájából adódó zaj, ami ráül a tápfeszre, a környező, arra érzékeny készülékeket bezavarhatja.

Pl mi is inverteres hajtásnál, csak is árnyékolt kábellel kötjük rá a motorokat az inverterre, hiába hogy 10 amperek folynak a vezetőn, a frekvencia váltó kapcsolásaiból olyan zavarok ülnek rá arra a 10-en amperes áramra, hogy teljesen meg tudja bolondítani a környező plc-ket.

2014. aug. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szirty ***** válasza:

Lehet ilyen oka, de a hasonlat szerintem igen erősen túlzó. A dízelmozdony is hamarabb telefüstölné a szobát mint egy gyertya.


Frekvenciaváltók motorkábelén kb 600V-os több amperes 2-10kHz körüli négyszögjelek sugároznak 10 méter nagyságrendű hosszban.


Ezzel szemben egy adapteres töltő kábele kb 1.5 méter, gondosan szűrt egyenfeszültség van jelen rajta és mA nagyságrendű áramok folynak.

2014. aug. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem a 600 voltos pár khz-es jel zavar, hanem a pár voltos-mili voltos zavarjel ami RÁÜL a kimenő modulált négyszögre. Telefontöltőn folyó pár mili amperes ampl. zavar jel is össze tud zavarni egy érzékeny áramkört. Előfordulhat ilyen szituáció, mondjuk szorosan egymás mellett futó vezetékek, és ha a töltő nincs árnyékolva, az a pár mA is elég hogy problémát okozzon, mondjuk egy digitális jelátvitelnél.
2014. aug. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!