Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Autós fejegységhez mekkora...

Poimatt kérdése:

Autós fejegységhez mekkora hangszórót?

Figyelt kérdés

Az autóba szeretnék egy új fejegységet vásárolni amit már ki is néztem. ( [link] )

Ezt tudja a gép, 4x40W, Impedancia 4-8 Ohm. Erre az egységre akkor köthetek 4 db 40W-os hangszórót ami 8 Ohmos. Ez mennyire szólna jól? Nincs sajnos tapasztalatom benne, ezért érdekelnének a vélemények.



2014. aug. 22. 20:21
 1/9 dirtboy ***** válasza:

a 4x40W kamu adat minden fejegységnél

a valóság kb 15W és pocsék minőséggel társítva

4ohmos hangszórót kell venni és valami nagyon érzékenyet


a kinézet fejegységről inkább nem formálok véleményt.

2014. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem bírna el 40W-s hangszórókat? Gondolom hogy nem egy hiperszuper modell ez, de azt hittem hogy elbírja ezeket a hangszórókat. És a 15W-s hangszórók mennyire szólnak? És tudna valaki ajánlani valami jó/jobb fejeegységet, nem túl vészes áron? Követelmény lenne az sd kártyaovlasó vagy usb minimum.
2014. aug. 22. 21:55
 3/9 dirtboy ***** válasza:

Nem érted,egy hangszórónak tedhelhetősége van.

Ha egy 1000W hangszóró is szól 1W is akár.

A gond az hogy a fej minőségileg rossz,tehát hamar elfog kezdeni nem szépen szólni a hangszóró.

Érdemes lenne egy kis használt erőt beiktatni,sokat javulna a dolog.

2014. aug. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Használt erő? Ez mit takar?
2014. aug. 23. 06:13
 5/9 dirtboy ***** válasza:

Olyan erősítőt amit nem boltból veszel hanem magányszemélytől úgy hogy már használták.tehát nem új erősítő.

Nagyon jó üzleteket le lehet bonyolítani használt autóhifi termékekkel.

Láttam már teljesen jó erőt 5ezer forint ért is.

2014. aug. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem akkor egy erősítőt még bekéne szerezni a csomagtartóba mondjuk? És akkor elfogadható lenne? Hangszórót pedig akkor hány W-osat lehet venni egy ilyen egységhez? 4 ohmosat ahogy írtad.
2014. aug. 23. 07:42
 7/9 dirtboy ***** válasza:

így van egy kis méretű leginkább szett hajtásra való erősítő rengeteget dobna a dolgon,nem csak megfelelő hangerőd lenne de nem is kezdene el hamar torzítani.

A Wattokat teljes mértékben felejtsd el,az az adat számodra értelmetlen adat.

neked hangszórónál átmérő,beépítési mélység,érzékenység,ohm ezekre az adatokra kell figyelni.

nem tudom milyen autód van,de vannak nagyon kicsi erősítők,ha tudod akkor rakhatod anyós ülés alá is akkor kevesebb tápkábelt és rövidebb rca kábelt kell venni ami ugye olcsóbb.

későbbiekben ajtó bitumenlapozásával megint csak nagy változást tudsz elérni,rengeteget számít viszont két ajtó szigetelése kb 12 ezer forint körül van ami most jelen esetben ha jól gondolom sok lenne.

ezért is írtam hogy későbbiekben, de mondom nagyon megéri a dolgot.

remélem nem 13cm-es koaxiális hangszóróban gondolkozol,az nem lenne valami nyerő,ezt a fejegységet és hagyni kéne másnak és használtan nézni valamit.

vannak 10ért normális gyártók fejegységei is eladó sorban nem mnc.


ha van facebookod akkor keress autóhifi eladással foglalkozó csoportot /adokveszek,mánia/ tele van eladó cuccokkal és elég olcsón. sokan csak oda rakják fel az eladó holmijukat mert már ott elkel és gyorsabb mint ha olx stb re pakolgatná.

tagnak kell jelentkezni /egy gombnyomás/, és be fognak venni.

én legutóbb egy erősítőn amit onnét vettem kicsit több mint 140ezret spóroltam a bolti árához képest.

szóval nagyon hasznos,érdemes nézni.

2014. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szepen a sok hasznos információt!
2014. aug. 23. 13:46
 9/9 dirtboy ***** válasza:
nincs mit,ha valahol elakadnál vagy nem tudsz dönteni stb írj nyugodtan.
2014. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!