Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Koax túlfeszültségvédelem az...

Koax túlfeszültségvédelem az egész lakásra?

Figyelt kérdés
Kábelszolgáltatónk van, ami a netet, telefont, TV-t is 1 koaxkábelen hozza be a panellakásunkba. (természetesen szétosztva a villanyórás szekrényben). Szeretném a fő bejövő koax szálat ellátni túlfeszvédelemmel, hogy védje az egész lakást, milyen hatékony eszközzel tudnám ezt kivitelezni? Nem találtam nagyon normális koax túlfeszvédőt, amit így lehetne alkalmazni rögtön a bejövő szálra... Milyen védelmet javasoltok? A 230-as helyi túlfeszvédőn található koax védelem az túl macera megcsinálni minden eszközre, tehát azt nem szeretném. Olyan érdekelne, amit rögtön a villanyóránál lehetne alkalmazni, ahol bejön a fő koax kábel, és lehetőleg nagy hatékonyságú érdekelne!

2014. aug. 28. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:

A szolgáltató nem igazán szereti ha buherálod a fő bejövő kábelt, bár nem büntetik, csak ha esetleg szerelő kell miatta vagy kiadják nekik hogy cseréljék le akkor szóvá tehetik a dolgot hogy mit babrálsz vele.

A koax kábelre túlfeszültség védő szerintem alapból felesleges, főleg ebben a helyzetben. Ha antenna lenne kint a tetőn az más nyilván. De itt a szolgáltató adja a jelet ha valami gubanc van akkor az ő hibájuk, és ő nekik kell mindent helyreállítani, ha valami eszközöd miattuk száll el, szintén az ő balhéjuk.

Ha mindenáron akarsz védelmet, leginkább velük kell ezt megbeszélned mi a kínod.

2014. aug. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Koaxra NINCS túlfeszültség védelem, azon nem jöhet!

Ha mégis, akkor csak a -hasonló gondolkodású- előfizetők illetéktelen buherálása miatt lehet a hálózaton!

2014. aug. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem UPC-s vagyok, de nagyon hasonló a helyzet:


[link]


És szakképzett villanyszerelő mondta, hogy koax kábelen keresztül is bejöhet a túlfeszültség, és károkat tehet a TV-kben, modemben, akár még a router, számítógépben is, mivel össze vannak kötve...


a UPC kimondta, hogy ő felelősséget nem vállal a károkért, és szerintem hasonlóan gondolkodnak ezek a kábelszolgáltatók!


Na már most, ha 2-3 drága TV van a lakásban, meg mondjuk a számítógép sem olcsó mulatság, túlfesz kerül a rendszerbe, az azért egy átlag embernek eléggé megterhelő lehet anyagilag, logikus, hogy a megelőzésre fektetném a hangsúlyt.

2014. aug. 28. 13:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Villámcsapás ellen(koaxnál ez a veszély áll fenn) nincs teljes védelem, csak a kábelek kihúzása. Valamennyire persze lehet javítani az esélyeken, de biztosra nem lehet menni.
2014. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát azért a koax kábelek kihúzása is azért hosszútávon macera... Például, ha van 4 TV a lakásba, modem, telefon, pláne olyan helyen, ahol idős emberek laknak, vagy a vihart sem lehet kiszámítani, mert ha mondjuk este 11-kor kezd dörögni az ég, és mondjuk valaki 4-kor kel fel reggel, akkor este 11-kor nem áll neki az ember szétszedni mindent. pláne, ha mondjuk idős emberekről van szó. hosszútávon ez a lehetőség is kivitelezhetetlen, arról már nem is beszélve, hogy lehet mikor már dörög az ég, akkor késő szétszedni a berendezést, mivel lehet már akkor kapott egy tüskét koaxon keresztül, vagy már hamarabb... arról meg szintén nem is beszélve, ha mondjuk derült égből villámcsapás... tehát ez a lehetőség eléggé kivitelezhetetlen...
2014. aug. 28. 14:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Rá kell dugni a kábelre ilyesmit:


[link]

2014. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen, ezt én is néztem, de ez csak 4,5 kA-ig véd, az átlag elosztós túlfeszvédők, meg 12-96 kA-ig is nyújtanak védelmet, lehet ez gyenge, bóvli lenne...
2014. aug. 28. 15:36
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

Túlliheged a dolgot!

Abszolút védelem nincs!

2014. aug. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nekem jelenleg semmilyen védelem nincs, erre keresnék megoldást!
2014. aug. 28. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!