Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik gépet ajánlanátok egy...

Melyik gépet ajánlanátok egy kezdő fotós számára Nikon D3100-t vagy Nikon D5100-t?

Figyelt kérdés

18-105mm objektivvel venném.

Portré fotózáshoz, illetve családi eseményekhez, nyaralás, stb.


2014. szept. 1. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy klisé, de egy kezdő fotós számára egy Praktikát ajánlok, mert ha 32 kocka egy ezres, rendesen megtanulsz előkészülni egy képhez, szemben a Nikon 16 000 képéhez egy kártyán. Viccen kívül. Ha meg nem kezdő vagy, ne itt kérdezgess :)
2014. szept. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mivel úgysem pénzért fogsz fotózni, bőven elég a kisebb is.
2014. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
pénzért is fogok :)
2014. szept. 2. 16:36
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt meg felejtsd el ezzel a felkészültséggel/felszereléssel. Nem csak azért mert felelőtlenség, hanem azért is mert a NAV ceruzája tíz ilyen kit árát firkantja egy bírság esetén a csekkre ha véletlenül megfognak.
2014. szept. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem hiszem h megfognak Magyarországon ha külföldi vagyok :)
2014. szept. 2. 22:14
 6/12 anonim ***** válasza:
"Külföldi" hát persze. :D Nem kezdem el boncolgatni hány ezer sebből vérzik ez a mese ha nem haragszol, de amíg azt se tudod mit vegyél és jó eséllyel a helyes expó sem megy addig ne akarj profi fotós lenni. Amúgy adóhivatal "külföldön" is van! ;)
2014. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sehol nem említettem h profi fotós akarok lenni. :) Amire meg használnám és pénzt keresnék vele arra meg szerintem tökéletes lesz az egyik :)De hozzáteszem nem a pénzkeresésen van hangsúly :)
2014. szept. 5. 09:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a profi lét előnyeit akarod (pénzt kérsz a képeidért) de nem akarod a hátrányait (adót kell fizetned, megfelelő felszerelés kell, tudás kell, teljesítménykényszerben vagy stb...) ez pedig így nem működik, vagy legalább is nem sokáig. Lényeg a lényeg: belépő, amatőr cuccokkal szerintem ne akarj pénzért fotózni, főleg amíg azt sem tudod melyikre van szükséged (tehát az elvárható alaptudásod sincs meg hozzá).
2014. szept. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem 250 forint nem sok ha elkérek valakitől pusztán azért h pár jó kép készüljön róla. Egyáltalán nem akarom a profi lét előnyeit. Nálunk kb minden 3. ember szaladgál profi fényképezőkkel ezektől is jobbakkal és hidd el nem fizet senki adót mig valaki fel nem jelenti őket, de mivel szinte mindneki ezt csinálja igy senki nem jelent fel senkit és nincs gond.
2014. szept. 5. 13:08
 10/12 A kérdező kommentje:
ja és persze nem az lesz h megveszem a gépet és rögtön egy kis pénzt kérek, előbb persze hogy megakarom tanulni kezelni, kicsit belemélyedni, gyakorolni, a munkámhoz felhasználni, aztán idővel majd meglátjuk mi lesz.
2014. szept. 5. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!