Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért villog a LED lámpa...

Miért villog a LED lámpa kikapcsolt állapotban?

Figyelt kérdés
Vettem LED lámpákat (GU10) és betettem a fürdőszobában a foglalatba. Kikapcsolt állapotban elkezdett kb. egy másodpercenként rövid időre, de határozottan felvillanni. Két lámpa való a foglalatba, mikor betettem mellé a másikat, néhol egyik néhol másik villant fel véletlenszerűen. Ugyanilyen lámpákat cseréltem most a konyhában is, ott semmi probléma. A régi halogén lámpával nem volt villogás. Egy fázis van.

2014. szept. 11. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Folyamatosan villog vagy csak párat villan kikapcsolás után?

Ha csak párat villan, akkor az természetes, a led driver ami a lámpában van csinál ilyeneket.

Ha folyamatosan, akkor egyértelműen nem szakad meg az áramkör a kapcsolónál.

2014. szept. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem világítós a villanykapcsoló? Ilyenkor szokott a fenti eset előfordulni.
2014. szept. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!