Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Multiméterrel hogyan tudom...

Multiméterrel hogyan tudom kimérni hogy az motor aksival minden rendben van?

Figyelt kérdés
gondolok itt zárlat vagy ami még baja lehet :) mit hova állítok ?

2014. szept. 12. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Az milyen mivel?
2014. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tessék?
2014. szept. 12. 18:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Erre céloztam én is. Fogalmazd már meg érthetően, hogy mit szeretnél :)
2014. szept. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Karesz6969 ***** válasza:

Mi baj van a kérdéssel...multiméter az egy univerzális kézi-műszer aki nem tudná...


Kérdező azzal ki tudod mérni a csont zárlatot vagy majdnem teljes zárlatot ohmikusan de inkább azt kellene tudni mekkora fesz van jelenleg a kapcsok között és ha ráakasztod egy töltőre egyáltalán vesz-e fel valamekkora áramot vagy sem (ilyenkor a multit a + ágba kösd sorosan és a méréshatárt állítsd a töltőarámnak megfelelő értékre.

2014. szept. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2014. szept. 13. 11:03
 6/8 A kérdező kommentje:
2014. szept. 13. 11:10
 7/8 A kérdező kommentje:
Karesz! próbálkozok próbálkozok csak az a baj hogy nem tudom mit kell látni esetleg segítenél mit hova állítsak és mi lenne a jó érték? a multi és aksi képét linkeltem
2014. szept. 13. 11:14
 8/8 Karesz6969 ***** válasza:

Akkor figyi, megpróbálom részletesebben leírni. Először nem mérünk semmit.

Az első az, hogy kiszeded az aksit (lekötöd róla a vezetékeket) és szemrevételezéssel meggyőződsz arról, hogy nincs a házán repedés, nem folyik-e belőle az elektrolit. Nézd meg milyen színű(tónusú) az elektrolit ami az akkuban van ha már feketés – kuka, ha a linkelt képen látható állapotban van vagy picit sötétebb az még jó.

Ez után ellenőrizd a szinteket – ehhez le kell csavarnod a sárga kupakokat (kesztyűt vegyél mert nem barátja a bőrnek a folyadék)és győződj meg arról hogy a tetején lévő nyílástól kb. 2 cm-re van az elektrolit szint minden cellában. Ha kevesebb desztillált vízzel töltsd fel de ne színültig, maradjon meg az a 2 cm minden cellánál egyformán.

Innentől ha ezek mind rendben vannak elkezdődhet a töltés és az árammérés egy erre alkalmas töltővel.(a névleges áramának 10 százalékával nagyjából ami ebben az esetben 1,5A lesz) Egyenlőre még semmit se mérj, ha olvasol írj és mondom tovább.

2014. szept. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!