Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalatok vannak a...

Milyen tapasztalatok vannak a porbeles hegesztési eljárásokat illetöen?

Figyelt kérdés
Érdekelne a minőség, a megbízhatóság, és az esztétika. Főleg lakásokba való dísztárgyak készítésére, hegesztésére szeretném használni, tehát kisebb, finomabb munkákhoz.

2014. szept. 16. 06:16
 1/3 goaus válasza:

Én Poole-ban egy évet nyomtam vele. Olajiparba hegesztettünk vele nyomástartó tartályokat, nyilván nem véletlen ezzel az eljárással, nagyon erős, megbízható. Mi gázvédelem mellett hegesztettünk ezzel az eljárással. Gyakorlott kéz kell hogy nagyon szép legyen, de megtanulható!

Mindezektől függetlenül, ha kisebb tárgyakról van szó, nem ajánlom. Arra az awi való. A porbeles fröcsköl, és inkább vastag anyagokhoz jó, mivel magasabb áramerősségnél stabil. Tisztogatni kell, mivel salak képződik a varraton, meg a fröcskölést is, nehezen hozzáférhető helyeken ez bonyolult, időigényes.

Remélem tudtam segíteni, ha lenne még kérdés, bátran.

2014. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Valójában én is az AWI-ra gondoltam, de sajnos ezek a gépek szinte megfizethetetlenül drágák. Ráadásul palackot sehol sem lehet kapni. Ez az eljárás azért tűnt jónak, mert szerintem a 0,6 mm-es huzal elég finom munkát tesz lehetővé, de én élőben még soha nem láttam ezzel bármilyen munkát. Vagy nem
2014. szept. 17. 15:44
 3/3 anonim válasza:
Ha jól tudsz hegeszteni a porbeles is megfelelő lesz, de disztárgynak nem javaslom, sok az utómunka. Avi hegesztő gépet javaslok, de ne kifejezetten AVI gépet keress hanem olyat amivel AVI-ni is lehet. Ezzel koppintós vagy emelős gyújtással lehet dolgozni de mivel éveken keresztül én is ilyennel dolgoztam merem ajánlani semmi trükk nincs benne. A hegesztés meg szép és esztétikus, kevés utómunkával. A palackot bérelheted, ha ezzel akarsz pénzt keresni akkor ez nem olyan nagy kiadás! Érdeklődj itt: szikrahegesztes.hu
2015. márc. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!