Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Pc tápról szeretnék egyenáramú...

Pc tápról szeretnék egyenáramú motor működtetni, miért kapcsol le a táp?

Figyelt kérdés

A motor 7v 3A, 2 táppal is próbáltam mindegyik lekapcsol amint elindítom a motort. (A motor működőképes de pc tápról meg se nyekken. A 7 volt a piros és sárga vezeték közötti feszültég. Nincs zárlat, a motor akkuval működik.)


Lehetséges hogy a bekapcsolási áramra érzékeny a táp?



2014. szept. 16. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:

piros és sárga vezeték között még véletlenül sem 7 volt van!

sárga - +12V

fekete - test

fekete - test

piros - +5V


mikor bekötöd a sárga és piros vezetékeket, és bekapcsolod a motort, a tápot komplett rövidzárba rakod, és az 5 voltot megkínálod 12 volttal!

2014. szept. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Abban lehet igazad van hogy esetleg nem egészséges a tápnak, de biztosan nem rövidzár hiszen 12V és 5V között van egy nagy ellenállású fogyasztó. Egy másik fórumon 10-15 wattos ventit üzemeltetnek 12V és 5V között.

[link]


A külsönbség talán az hogy az én fogyasztóm nagyobb teljesítményű vagy az indításkor felvett nagyobb áramerősség (5A vagy több ha lehet hinni a multiméternek). Nem tudom ezért kérdeztem, mindenesetre köszönöm az észrevételt.


Indítás után már 2,5A alatt van, de mechanikai ellenállásnál 5A is lehet, 5V(táp) és 8V(akku) esetén is. 12V-ra nem mert rátenni, talán egy megfelelő ellenállással el lehetne érni a 7-8V körüli értéket.

2014. szept. 16. 21:25
 3/3 anonim válasza:

Abba lehet igazad van hogy a 12V és az 5V között 7V a különbség csak az a probléma hogy ez mind kettő pozitív.

Szóljál ha erről bármit sikerül elindítanod anélkül hogy levernéd a tápot mert arra én nagyon kíváncsi lennék.

( Első válaszoló is ezt próbálta elmagyarázni ha jól vettem ki a szavaiból )

2014. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!