Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Töltés szabályzás mivel a...

Töltés szabályzás mivel a legegyszerűbb?

Figyelt kérdés
Hogy tudom megoldani legegyszerűbben azt, hogy ha az akkufeszültség elérte a megfelelő szintet töltéskor, akkor pl egy relé leválassza a töltőáramkörről a töltendő egységet?

2014. szept. 17. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
43%
Inkább árammal kéne operálni, mert a feszültség adott, mivel töltöd. Egyébként lehetséges, elvégre a telefonokba bele is van építve, de én analógban nem kezdenék nekiállni, mindenképp valami digitális megoldást választanék, mert nem akarnám leszopni magam már a tervezésnél.
2014. szept. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Feszültség és áramstabilizátor.

Egyrészt az áramkör kimeneti feszültsége terheletlenül annyi lenne, amennyi az adott akkunak kell (12 voltos zselés ólomakkunál pl. 13,9 V, egy Li-Ion akkucellánál 4,2 V), az áramkorlátozást pedig szintén az adott akkuhoz kéne beállítani arra az értékre, ami az adott típusmaximális töltőárama. Ennyi a válasz nagy általánosságban. Kontkrétan pedig tele van a net filléres IC-kkel megvalósítható kész kapcsolási rajzokkal, ahol még azt is megmondják, hogy bizonyos ellenállások értékét hogy számíthatod ki a kívánt töltési végfeszültség, és kezdeti töltőáram függvényében.

Goglizz rá, és számtalan rajz lesz, és még magyar nyalvű fórumokból is lesznek tanulságos hozzászólások.


Az előző választ nem nagyon tudom értelmezni, nem tudom mit jelent az "analóg tervezéssel szétszopni magam", és a "valami digitálisat csinálni". Szerintem akinek egy egyszerű táp méretezése gondot okoz, az nem fogja a kisujjából kirázni egy PIC programozását sem, egyik sem nehezebb vagy könnyebb a másiknál, csak más.

2014. szept. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. szept. 23. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!