Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy az utóbbi...

Az miért van, hogy az utóbbi években gyártott elektronikai berendezések leírásában egyre kevesebb műszaki jellemző van feltüntetve?

Figyelt kérdés

10-15 éve vettem egy videot, az útmutatójában olyanok szerepeltek, hogy:

Energiaellátás: 120/240 V 50/60 Hz

Teljesítmény: 25 W

kép:

felbontás: 625 sor, 50 mező (525 sor, 60 mező @120 V 60 Hz)

képnorma: PAL, SECAM (NTSC @120 V 60 Hz)

bemeneti impedancia: 75 Ohm

kimeneti impedancia: 75 Ohm

hang:

bemeneti impedancia: >10 kOhm

kimeneti impedancia: <1 kOhm

jel-zaj viszony: -70 dB

RF kimenet: C 21-69 (471.25-855.25 MHz képvivő, 476.75-860.75 MHz hangvivő)


Egy régebbi tv leírásában is valami hasonló volt:

Tápellátás: 230 V 50 Hz vagy 110 V 60 Hz

Televíziós szabvány: PAL, SECAM, NTSC

Hang: B/G, D/K I, L

Tuner: UHF, VHF, kábelsáv, hipersáv

Képbemenet: 75 Ohm


3 éve vettem egy crt tv-t és még sz se volt a burkolatán az antennabemenetnél, hogy 75 Ohm. Az útmutatójának a végén is csak az volt, hogy 100-240 V 50/60 Hz.

Sőt még az olyan kifejezésekkel sem találkoztam már több, mint 5 éve, hogy "UHF", "PAL", "SECAM", "felbontás", "frekvencia", stb.

Ez megint valami újfajta uniós törvény, vagy a gyártók már a működési paramétereket is lusták feltüntetni a berendezések leírásában?



2014. szept. 20. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez pont a törvény hiánya, vagy annak gyengesége. Engem is bosszant.
2014. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert senkit sem érdekel. Egy átlag felhasználó első sorban az eszköz dizájnja alapján dönt. Majd másodsorban beéri a tipikus parasztvakítós paraméterekkel, amiknél az a lényeg hogy minél nagyobb számot lássunk. Ilyen pl. a frekvencia, felbontás, erősítőnél a teljesítmény, stb... Pedig pont ezek az adatok, amik semmit sem mondanak el a termékről, de a gyártó a csillagos eget lehazudva, pofátlan nagy számokat ráírhat a termékekre. PL. a nagy Samsung meg Sony egybehifik, ráírják hogy 2500 meg 3000 watt, közbe a hálózaból felvett max. nincs 100w. Csupán átverés.

Aki nem akarja hogy átverjék, vagy tudni akarja hogy mit kap a pénzéért, az pedig olyan árkategóriába keresgél, ahol feltüntetnek mindent a gyártók. Mert ma is van minőség, megad mindenféle paramétert a gyártó, csak nem egy 100-200 ezres tv-nél, meg nem egy 50 ezres erősítőnél kell keresni a pontos adattáblákat.

2014. szept. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!