Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanyszerelők! Vajon maradha...

Villanyszerelők! Vajon maradhat-e ez a kábel a panelomban?

Figyelt kérdés

70es években épült panel MM fal alu vezetékek.

Megnéztem pár konnektort 1-2 hely kivételével sehol sem fekete a kábel.

Nagyon nagy áramfelvételő dolgot nem fogok rákötni a hálózatra.

Ami most van: Mosógép, mikró, hűtő A+, mosogép A+A.

Van még egy 550w-os de körülbelül 300-350w-ot fogyaszó számítógép, +1 LED tv max 80w -al.


tökéletesen működik minden 1 dolgot leszámítva


Ha megy a mosógép meg ugye a hűtő, és én mikrózok kb 10 percet max mikrón, akkor elmegy az áram a konyhában. Mi lehet ez?


A fő kérdés az, hogy érdemes lenne rézvezetékkel újravezetékelni az egész lakást?


megjegyezném, hogy kb 7-8 évet akarunk még itt a panelban tölteni



2014. szept. 24. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ha megy a mosógép meg ugye a hűtő, és én mikrózok kb 10 percet max mikrón, akkor elmegy az áram a konyhában. Mi lehet ez? "

Egy áramkörön vagyis kismegszakítón van, ami 10 A-ez az oka!

Le kellene kötni külön kismegszakítóra, nem kell újra vezetékleni!

2014. szept. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az alumíniumnak van egy rossz tulajdonsága, hogy puha és megereszkedik. A régen kombinált fogóval összehúzott kötések minden bizonnyal meglazultak már. Nekünk még az iskolában azt tanították, hogy időnként utána kell húzni a kötéseknek, vagy rugós összekötő elemet kell használni! Nagy valószínűséggel egy ilyen kilazult kötés az oka annak is, hogy elmegy időnként az áram a konyhádban.


Magának az alumínium vezetéknek nincs különösebb baja, még akkor se, ha mostanában divat vele riogatni az embereket, egyszerűen csak kisebb áramot visel el, mint a réz. Azt a 1,5 mm2-es alumíniumot nem szabad 10 A-nál jobban megterhelni!


A mosógépnek, és a konyhába vigyetek az órától legalább 2,5-ös réz vezetékeket, a dobozokban lévő kötéseket pedig húzzátok meg, vagy tegyetek rá vagy ilyen [link] ,

vagy ilyen [link]

öszzekötőket, és még évekig jó lesz a hálózat.


Szerintem.

2014. szept. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!