Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy kell beszerelni a mágnesz...

Hogy kell beszerelni a mágneszárat a kiskapuba?

Figyelt kérdés

Van kaputelefonom és van rajta kapunyitó gomb. Az üzletben azt mondták hogy kimarad 2 kábel és az kell a mágneszárhoz.

Nekem ez így egy kicsit kevés infó. Hogy kötöm rá? Mitől nyílik ki a zár? A zárig kell elvinni a kábelt? Ha elvágja valaki a kábelt akkor nem nyílik ki a kapu??

Mondjuk még nem vettem mágneszárat, mert itt nálunk az üzletben 6000 ft lett volna és most nem akartam annyit költeni, de szeretnék egyet.

Előre is köszönöm a segítségeket.


2010. jan. 21. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A mágneszár ha áramot kap egy elektromágnes elhúz egy pöcköt, így nyitható az ajtó. Ha elvágják a kábelét, nem nyílik ki
2010. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben- keresnék egy szakembert,pl.villanyszerelőt.
2010. jan. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem egy kis rávezetéssel, "segítséggel" párom is meg tudja csinálni...elég drágák a szakemberek...
2010. jan. 21. 15:36
 4/4 anonim ***** válasza:

OK.

Próbáljuk meg. Az el. zárat a kapuban lévővel szemben kell felszerelni.Vásárláskor tudni kell, hogy milyen feszültségűre van szükséged (12, 24, 230, Voltosak általában.) A kaputelefonon lévő nyitógombtól kell egy kéteres kábelt elvinni a mágneszárig. Megmérni a nyitógombnál a feszültséget -ilyen feszültségű zárat kell venni!

A működési elv alapján: megnyomod a nyitót - behúz az elektromágnes - felszabadul az eredeti zár nyelve előtt a gátló. Közben zümmög egy kicsit, ekkor lehet a kaput "belökni"

Hirtelen ennyi, ha van még kérdés, szívesen segítek, bár mint írtam, bizonyos mélységű elektromos ismeretek kellenek ehhez a munkához.

Minden esetre - sok sikert.

2010. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!