Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A leírásban kifejtett szerkeze...

Czink Attila kérdése:

A leírásban kifejtett szerkezet, "elektronikus írógép" márkáját, típusát aki látott már ilyet, megosztaná? A lényeg a RÉSZLETEKBEN van! 3 órát kerestem a guglival, angol kulcsszavakkal is, de sikertelen volt.

Figyelt kérdés

Egy fehér színű, messziről nézve általános írószerkezet volt, kisméretű (A/4-es csak függőlegesen fért bele) egy 15 collos kijelzőjű laptoppal megegyező alapterületen, legnagyobb vastagsága a papírhengernél- 12 cm volt. Kétszer 36 karakteres LCD kijelző volt rajta, a karakterek felett ikonokat is megjelentetett, a gép állapotábráit. Telepes üzemben is működött, 6 db baby "C" méretű elem működtette, vagy hálózati adapter. Szövegszerkesztő funkciója miatt nem rögtön vetette papírra a szöveget- hanem minimum a sorvégen. Mert a memóriába középre szedve egy vers belefért (egy oldalra elosztás funkció) ezt számítógépes szövegszerkesztők sem csinálják automatikusan! A szövegszerkesztő "extrái" mellé szabványos nyomtatóporton keresztül négyszínű plotterként (!!!!!) üzemelt!

ÉS ez az amihez kapcsolódik a legfőbb különlegessége: A gép kisméretű, kb. 2 centi hosszú- golyóstollakkal ÍRT a papírra, az egyik tengely a az írófej szánja, míg a másik a lapgörgő lévén, szinte kézírás- szerű betűmintákkal is fel volt szerelve. 4 golyóstollal, azok "dobtárban" helyezkedtek el -YCMK színrendszerrel- akár képeket is lehetett vele nyomtatni, bár az perverz, és időigényes feladat volt az inkább plotterszerű kiképzésű gépnek. Egy hétig volt nálam csupán, ha nem tévedek, Japán gyártmány volt, és mostanában kezdtem vele újra foglalkozni, hogy hogyan szerezhetnék egy ilyet? Hát, nekifutottam, és angol keresőszóra az írásképzésének megfelelő, de barkács jellegű CNC-tákolmányokat dob ki, a többi találat meg "sima" körtáras, egyszerű gép. Aki csak egyszer is látott ilyet, biztosan nem feledi; Kivétel talán engem, mert 10 évvel ezelőtt volt nálam, a kondenzátorokat kellett cserélni, mert instabil volt a működése a kiszáradt elkók miatt. Ötletet, márka-javaslatot is szívesen fogadok, de aki ENNEK (fent) a pontos típusát ismeri...



#betűtípus #kézírás #elektronikus #írógép #plotter #electronic tipewriter #with ballpen
2014. okt. 5. 06:09
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. okt. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért csak tovább kerestem, és ezt találtam: Smith Korona Graphtext (nna, ez az angol kulcsszó, amit ki nem találtam volna!) Viszont az, hogy a YouTube-on keresve találtam rá, és nem guglival, azt hogyan lehet? Ha ez a jövő, ki lehet dobni a kukába a guglit! Keresési "útvonal": electronic typewriter ezek között volt egy Brother Laptop typewriter, ezért rákerestem a laptop typewriter kifejezésre, és a kép alapján ezt ( https://www.youtube.com/watch?v=pYy7WjBaRo8) a videót néztem meg, és jól látható, amiről fent fecsegtem: Nem csak szövegszerkeszt, hanem bekeretez, oldalstílust csinál, és mindezt egy nagyjából 20 Mhz-es processzorral, és telepről! És, most a nagyon modernek azt mondanák, hogy vegyek egy laptopot, meg egy nyomtatót, de sajnos, az nem tudja azokat a célfunkciókat, amiket ezek a masinák! A Smith Corona jól láthatóan piciny golyóstollakkal üzemel, de van ebből egy japán verzió, ami dobtárban tartja a négy színt, így egyszerre képes azokat használni. Hja, és a Smith nem nyomtat. Sajnos.
2014. okt. 5. 07:36
 3/5 anonim ***** válasza:
A már kitotózott "Smith Corona GraphText"-re 30 találat van, a pagerank miatt a gugliban elsüllyed, mert a Földön lényegében senkit sem érdekel :) A videót nem néztem a mobilnet miatt, de azt nehezen hiszem, hogy egy pc+nyomtató ne tudná ezt megvalósítani.
2014. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Te a Panasonic Penwriter-ről beszélsz, volt pár modelljük, nyolcvanas évek közepén jelent meg az első. [link]


eBay-en gyakran felbukkan pár dollárért-fontért.


Ha ilyen cuccokat kerestek, írjatok nekem privit, azért a Chip Magazin régi gárdájából akik az ilyeneket köpik-vágják nem sokan tévedünk erre, marha mázlid van hogy valaki írt nekem hogy válaszoljak.

2014. okt. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tisztelt "zoligyerek"!


Azt kell hogy mondjam, sajnos, nem képes rá, bizonyos funkciókat elérni NEM lehet még egy erőmű teljesítményű géppel sem, főleg egy Winfos-alapú szövegszerkesztővel.

A "tudás" átvitt értelmében NEM tudja, még, ha fizikálisan rá is vehető. Azért akarok írógépet venni, mert avval papírra szeretnék dolgozni. Nem kívánok YouTube-ozni, facebokkozni is rajta. A már megfejtett eszköz célgép; Célfeladatra. Csak "egy" funkciója van; És ezek miatt a kevesebb- már megint több! Egy számítógép, ha megvalósíthatja is mindazt, amire ez a készülék képes, nem azonos vele! Gazdasági szempontok is vannak, és a régi közmondásból kiindulva, "atombombával nem írtunk szúnyogot". Tételezzük fel, hogy egy használható konfigurációt összelapátolok. Az állni fog egy feleslegesen nagyteljesítményű gépből, egy monitorból, és egy nyomtatóból- laptop, vagy netbook esetén a monitor kimarad. A géphez szükséges operációs rendszert vennem, az elérhető szabad szoftvereket meghagyom a kísérletező őrülteknek. Javítok én elég számítógépet munka gyanánt, az enyém jó lenne, ha "csak" működne. A nyomtatóba kell kellék- a papír már filléres dolog, de a tinta! A kezelése bonyolult, időigényes, szaktudást igényel, jóval többet, mint egy írógép! Nem véletlen pont EZT a típust keresem: Egyszerű golyóstollakat is bele lehet tákolni, így szinte fillérekért készül el egy kész oldal.

A készülékek áramfelvételét mindenki hanyagolja, amíg nem kerül olyan helyzetbe, mint most én vagyok. Mindenem akkumulátoros üzemű, mert közművesítetlen helyen élek. Ez állapot, nem panasz, de ehhez kell alkalmazkodnom. A laptopom 40 W-ot eszik, a netbookom, ami meghibásodott, is felvett vagy húszat. És akkor a nyomtató még be sincs kapcsolva. Nos, a Panasonic gép a gyér hatásfokú, túlméretezett hálózati adapterének bemenetén fogyasztott 14 wattot névlegesen, és ez már a "nyomtató" áramigényét is tartalmazza. A gép maga valójában nem fogyaszt többet egy zsebszámológépnél, és nyomtatás közben sem haladja meg a 6 wattot. Ha igazán takarékos akarok lenni, akkor is használom a szövegszerkesztő funkciót, mikor az látszólag felesleges. Néhány gombnyomással táblázatot készíthetek a gépelt szöveg megfelelő helyére. Grafikonokhoz "varázsló"-k vannak benne, melyek szinte szakértelem nélkül, célgombokkal, azonnal, a gép bekapcsolása után elérhetők. A számítógép típustól függően 3-4 perc időt lop el az embertől (operációs rendszer indítása, majd szövegszerkesztő indítása), és nem számoltam a frissítésekkel elpazarolt időt, pedig egy írógép szoftvere húsz- harminc éve STABILAN üzemel, nem fagy le, és ennek ellenére nem igényel frissítést. Ha mobilnetes Ön is, min én, akkor a frissítések, kiegészítők letöltésénél (egy betűtípus, vagy a frissítés)- az arra költött pénz sem kutya! Az írógép betűtípusai oly kicsinyek, hogy több adatforgalmat visz el a megtalálásuk, mint maga a letöltés. De tapasztalatom, hogy a Windows- betűkészletek (TrueType) egy az egyben "ráküldhetők".


A kollegának meg áldás a nevére!

2014. okt. 6. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!