Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nekem eltört a laptopom...

Nekem eltört a laptopom képernyöje és egy számítogép monitoral kötötem össze a laptopot igy tudok számítógépezni de ujra szeretném rakni a windows 7 és amikor a telepítésnél ujra indul a gép nem add képet a monitort mér van ez?

Figyelt kérdés
És azt irja ki a monitor hogy power saving mod ezt akor szokta ha ki kapcsolom a gépet. Mit tehetek hogyan rakjam ujra a windowst?

2014. okt. 10. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nekem is volt már hasonló esetem.

Kisöcsém ripityára törte az lcd képernyőt, én pedig akkor egy régi pentiumos géphez való CRC monitort kötöttem rá.


Utána alig használtuk, azt hiszem csak pár hétig, és a töltője is beadta az unalmast, magyarán tropára ment. Ha jól rémlig, épp hogy már leszereltem a törött lcd-t, hogy normálisan hozzá lehessen férni a billentyűzethez, ne kelljen kihajtani az útban levő monitort, és erre meg a töltője szállt el. :/


Szerintem ez azért lehet, és más is ezt említette azt hiszem, hogy egy ilyen böszme CRC külső monitor eléggé leterheli az egész gép elektronikáját, és olyan teljesítményfelvételre kényszeríti a gépet, amire meg az adapter nincs felkészítve.


Sajna ez van, vigyázni kell arra az LCD-re!!

Talán nem véletlenül keresnek új LCD-t a hozzáértő tulajuk, ha náluk is ilyen fordul elő.

2014. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem a monitoral van a gond csak az van hogy nálam amikor bekapcsolom a kód beirástol szokta a képet adni onnantol minden prima.De nekem az kell hogy amikor ujra inditom a még a boot menüt is lásam ne csak a bejelentkezés menütöl lásam a képet
2014. okt. 10. 16:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell a bullshit, a CRC monitor is ugyanolyan jeleket dolgoz fel, mint az LCD, nem a VGA-kimenet adja a működéséhez szükséges áramot, ott csak a videó jel megy. Semmi köze a gép tápjának a külső monitor jellegéhez.


Valószínűleg az lehet a gond, hogy a Windows az alapértelmezett megjelenítőn akar megjelenni, és ez a törött beépített LCD. Ilyenkor első körben azt szoktam csinálni, hogy kihúzom a külső VGA kábelt, majd visszadugom, hátha érzékeli, hogy új megjelenítő csatlakozott, és ad rá képet. Ha ez nem megy, akkor még azt megpróbálom, hogy az FN+valamelyik funkcióbillentyűvel próbálok kijelzőt váltani. Laptopokon szokott ilyen billentyű lenni, monitort ábrázol. De nem nyomkodd túl sűrűn, mert 1-2 másodpercig eltarthat, amíg valójában kép jelenik meg a monitoron.


Ha más nincs, akkor még azt csinálnám, hogy kihúzom a beépített kijelző belső csatlakozóját, és akkor talán nem is próbál rá jelet adni, és alapértelmezetten a külsőre ad. Ehhez persze szét kell szerelni a gépet. Ha semmi sem segít, nem tudom...

2014. okt. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocs, az utolsó kommentet nem olvastam.

Tehát ha csak a boot menü nem látszódik, meg a Windows indítása, akkor nem tudom, miért lehet. Erre csak azt tudom javasolni, hogy húzd ki a régi törött kijelzőt. Elvileg ilyenkor mindenképp klónozza a 2 kijelzőt a gép, úgy kéne megjelennie, szóval ez érdekes helyzet.

2014. okt. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
meg oldottam a laptopomon meg kellet nyomni az ujra inditásnál az fn+f4 kombináciot és át dobta automatikusan a képernyöt :)
2014. okt. 11. 16:08
 6/7 anonim válasza:
bocsánat hogy ide írok aszt szeretném kérdezni hogy külsö monitoral miért nem ad képet a laptop sajnos tonkre ment a laptop kijelzoje le szereltem de nem ad képet külsö monitoral mi lehet a baj ??? laptop neve asus f5r
2016. júl. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fn+F1 ... Fn + F12 billentyűkombinációkat nem próbáltad végig?
2016. aug. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!