Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gyors reagálású kismegszakító...

Gyors reagálású kismegszakító vagy fi-relé lakásba?

Figyelt kérdés

Milyen fajta megszakítót, fi-relét kellene felszerelnem a lakásba, hogy zárlat vagy túláram esetén ne a villanyóra után található megszakító, hanem a lakásban lévő csapjon le?

Sajnos az eddigi egyetlen ilyen alkalommal hiába csapott le a lakásban lévő, azt már nem volt elég visszanyomnom, a pincei is lement.



2014. okt. 19. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

A fi relé nem jó zárlat és túláram ellen.

Teljesen másra szolgál mint a kismegszakító (ami valóban a zárlat/túláram ellen véd).


A fi relé az áramkörből elfolyó áram esetén old le (ha különbözik a fázis és a nullvezeték árama).

2014. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Méretezni kell a dolgokat. A szolgáltató felöli(óra alatti) legyen a legnagyobb, annál csak kissebbet rakj fel mögé. Ha az óra alatti 25 amperes, te a lakásba 32 amperosat raksz, akkor evidens, hogy a 25-ös fog előbb lecsapni.

Ha nem valami motor van a dologban, hanem sima háztartási dolgok stb, akkor B karakterisztikájú kismegszakító kell(gyors), ha motor, akkor C karakterisztikájú(lomha).

A méret az a hálózattól, elosztottságtól, a csatlakoztatott dolgoktól függ.

Fi relét is raknék fel, igaz nem zárlatra van, hanem elszivárgó áramra, lakásba egy 30mA-es, árban sem vészes, inkább sose oldjon le, olyan mint a légzsák az autóban, ameddig nem nyílik ki, nem tudod milyen jó.

Remélem segítettem valamit.

Egyébként milyen eszköz nyomta le? Vezetékek milyen régiek, (anyaguk)?

A ház fel van osztva több részre?

2014. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos alumínium a benti, viszont a lakásba bejövő már cserélve lett rézvezetékre (ez persze rejt magában némi hanyagságot) Ez a zárlat egyszerű konyhai gép (Vízforraló) hibájából adódott, pontosabban a kontaktusért felelős sorkapocs égett/olvadt szét. A lakásban lévő konyhai 16 Amperest és a lakáson kívüli 25-öst egyaránt levágta. Mióta megjavítottam a gépet, azóta megfelelően működik, csak szeretném azt kiküszöbölni, hogy a benti 16A-es konyhai megszakító előtti dolgok ne csapjanak le, mert macerás utánajárni, mivel minden óra és lakás közti kütyü a pincében van. az alumnínium vezetéket én már cseréltem volna de mivel albérlő vagyok, nem akarok erre beruházni, és a tulajdonos sem érezte fontosnak még a cserét. Technikus vagyok, de szeretek szakiktól tanácsot kérni, ha villanyszerelésről van szó.

Túlterhelés általánosan nem jellemző a lakásban.

2014. okt. 19. 17:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Megértem hogy nem te akarod a dolgokat megcsinálni/megcsináltatni, ha egyszerűen csak bérled a házat, lakást.

Mert akárhogy is nézzük, nem olcsó mulatság még úgy sem hogy csak a vezetéket húzod át rézre, de félmunkát nem érdemes csinálni, biztos csereértett lenne pár kapcsoló, aljzat, meg vésés stb. Meg ugye több áramkör, sok vezeték, a kapcsolókon kívül mindenhova megy 3 vezeték, könnyen mennek ilyenkor a méterek, aztán 1 méter 1,5-ös réz vezeték 40-50 forint, 2,5-ös meg még annál is drágább.

A vezetékeket ne terheljétek, meg a kötéseket ha tudod nézd át, általában ott van a probléma, így ha nem is szünteted meg teljesen a problémát, de időt nyersz az átkábelezésre.

2014. okt. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Javasolnám a 10 A kismegszakítót az alu vezetékre, hogy ne égjenek szét a kötések és érintésvédelmileg is megfeleljen. Lehet kapni olyan Fi- relét ami biztosíték is egyben. Típusa: rcbo XBS gyártmány forgalmazó: mixvill
2014. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 27. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!