Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezt az akkumulátort még "be...

Ezt az akkumulátort még "be lehet bikázni"?

Figyelt kérdés
Van egy Ni-MH 7x2/3A 1100mAh-s 8.4V-os akkumulátorom, amit bár régen sem sűrűn használtam, de szerintem már legalább egy éve áll. Nagy reményeket nem fűztem hozzá, de egy alkalommal töltőre tettem az eddigi "normál" töltési időre. Természetesen nem történt semmi, nem működött. Persze az is lehet, hogy az elektronikus eszközzel van a probléma, de nem tartom valószínűnek a jelen állás szerint. Szerintetek valahogy be lehet bikázni ezt az akkumulátort, hogy újra működőképes legyen vagy felejtsem el? Köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 20. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi a mélykisülés?

Mélykisülés alatt az akku olyan mértékű „kifacsarását” értjük, hogy az már nem képes áramot leadni. Ekkor a feszültség 0 V-ig csökken. Ha ez az állapot fennmarad, akkor az elektródákat a rajtuk beinduló kémiai kémiai reakciók részben vagy teljesen használhatatlanná teszik. Ennek eredményeként az akku jelentős kapacitásvesztést szenved, szélsőséges esetben többé fel sem tölthető. Ezért tilos az akkukat a típusfüggő végkisülési feszültség alá kimeríteni, és lehetőleg gyorsan fel kell tölteni őket. A lítium-ion és lítium-ion-polimer akkukat alapvetően nem szabad teljesen kisütni. Gyakorlati szabály, hogy a lítium-ion és lítium-ion-polimer akkukat újra fel kell tölteni, ha kapacitásuk 10–20%-áig kisültek. A jó minőségű lítium-ion akkuk eleve tartalmaznak egy drága védő-, illetve felügyelő kapcsolást, amely megakadályozza a mélykisülést / túltöltést, és ezáltal esetleg az akku felrobbanását.

2014. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Felrobbanni még nem roppant fel és egyébként még csak nem is deformálódott, de a leírásod alapján eléggé úgy tűnik, hogy le kéne mondanom róla. Köszönöm a választ!
2014. okt. 20. 14:54
 3/3 A kérdező kommentje:
robbant*
2014. okt. 20. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!