Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kapható valahol Magyarországon...

Kapható valahol Magyarországon ilyen műszaki cikk?

Figyelt kérdés
Kapható valahol Magyarországon olyan mini méretű monitor, ami VGA csatlakozású, hordozható (nem álványos), és kb. akkora, mint egy okostelefon? Létezik ilyen termék?

2014. okt. 22. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez miért kell neked? Én akár meg tudom neked csinálni..
2014. okt. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hogyhogy? Ilyen jellegű cégnél dolgozol? Vagy ilyen jellegű képernyővel rendelkező készülék átalakítását meg tudod csinálni?


Amúgy ahhoz kéne, hogy parancssorban működő számítógépet, vagy 16 bites programokat futtató mikroprocesszoros architechtúrákat tudjak használni, tesztelni, konfigurálni róla.

A hordozhatóságnak nyílván praktikussági okai lennének, hogy ne böhöm nagy CRT monitorokat kelljen előcibálni, amik amúgy többségében nincsenek is helyben (pl. ha nem otthoni környezetben van a gép). Így jó lenne, ha minél kisebb méretű lenne, kb. nem nagyobb, mint egy okostelefon, de ha ezt necces kivitelezni, nyílván lehet nagyobb. Lényeg, hogy hordozható legyen.

Viszont ami fontos, hogy legalább 640×480-as felbontással rendelkeznie kéne, mivel ha jól emlékszem, parancssorosan ez a standard (úm. öröklött) VGA felbontás. Bár nem vagyok benne biztos.... de szerintem a 640×480-as felbontás pont az, ami kéne. Nyílván ez határt szab a kijelző fizikai méretének.... bár én technikaiag nem vagyok otthon abban, hogy milyen "pixelsűrűség" mellett valósítható meg egy kijelző nem túl drágán.

Az nem fontos, hogy színes legyen, sőt, ha azt technikailag egyszerűbb (a gyártásnál) kivitelezni, bőven jó a szürkeárnyalatos. Vagy esetleg ha még ez is komplikálná a dolgokat, elfogadható a tisztán fekete-fehér v. csak pár árnyalatú monokróm, viszont mindkét utóbbi esetben jó lenne, ha az esetlegesen felmerülő (a VGA kimenetre érkező) árnyalatokat le tudná kezelni a kijelző elektronikája.


Ami a másik fontos paraméter, hogy olyan kijelzőre lenne szükségem, amiknek a régi fajta CRT monitorokon megtalálható VGA csatlakozása van, és az átlag VGA chip-ekről/VGA kártyákról érkező jelet venni tudná.


Amúgy egy ilyen mennyibe kerül? Körübelül mennyire kell számítsak, 20.000-ből megoldható esetleg, vagy drágább mulatság az ilyen?

2014. okt. 22. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!