Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell terheletlen...

Hogyan kell terheletlen feszultsegosztot csinalni?

Figyelt kérdés

Ez a teljes feladat. Muszaki alapismeretek neven vettem fel a targyat, eddig nem voltak tul nehezek a feladatok, de ugy hogy nem csinaltam meg ilyesmit nem tudom hogy fogjak neki. Itt a teljes feladat:


TINALAB II FESZÜLTSÉGFORRÁST FELHASZNÁLVA KÉSZÍTSEN TERHELETLEN FESZÜLTSÉGOSZTÓT A KÖVETKEZŐ ÉRTÉKEKRE:

5 V TÁPFESZÜLTSÉG ESETÉBEN 0.5 V-KÉNT 0.5 V-TÓL 4.5 V-IG.

Számolja ki az ellenállásokat, mérje le a valódi feszültségeket és, ha kell módosítsa a kapcsolást úgy, hogy 1 %-nál ne legyen nagyobb hiba.

Ismételje meg az előző pontot a 15 V-os táppal, 1 V-tól 14.5-ig, 1 % pontossággal.



2014. okt. 22. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Te azt szeretnéd, ha valaki megcsinálná a leckédet és csak hátra kelljen dőlnöd. Én meg azt, ha elolvasnál 1-2 cikket és talán utána fogalmad is lenne róla.

Ha kimaradt volna a "Muszaki alapismeretekből" a következő weblap használata:

[link]

2014. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

.... Koszonom a kedves valaszt.. nem, csak kicsit leroviditett magyarazatot szerettem volna kapni. Utoljara 7 eve tanultam fizikat, alapfogalmak sincsenek meg es jovo hetre meg kene oldanom. Azert szerettem volna, ha valaki aki ebben jaratos elmondana ennek a menetet.


Sajnalom, hogy zavartalak, nem neked szantam, sajnos nem szurheto ki lassa ki nem.............. Nem lett volna muszaj valaszolni, nem is tudom miert magyarazkodok egy olyan embernek akinek semmifele segito szandeka nincs, csak b@aszogatni jon.

2014. okt. 22. 16:45
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Bekötsz sorosan 10 darab (5/10=0,5) lényegében bármilyen értékű, de egyforma ellenállást, két végére rákötöd az 5V-ot, és a - ponttól felfelé lépkedve az ellenállások kötési pontjain, megkapod a 0,5v-os lépcsőket.

Az ellenállásoknak 1%-on belül kell lenni pontosságban. Az osztó így nem terhelhető, mert a terhelés megváltoztatja az osztóellenállások értékét, és így az osztást is párhuzamos kapcsolódásával.

2. Ugyanígy a 15V-os.

30 darab egyforma ellenállás..

A két alsó összevonható, mert nem kell a 0,5V, mint érték.

2014. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!