Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektron cső működése hogyan...

Elektron cső működése hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a katódra áramot vezetünk amitől melegedni kezd és az anód felé elektronok kezdenek el áramlani.

De tudomásom szerint az elektron az - akkor hogy lesz belőle egyen áram? Mert tudomásom szerint az egyen áramhoz + is kell vagy valamit rosszul tudok, vagy rossz felé járok és a rácsra vezetett áram? annak is csak egy kivezetése van akkor ara hogy kössek áramot ? nem értem a bekötését és a működés egy részét.

Valaki eltudná nekem magyarázni hogy hogy is van akkor e az egész?



2014. okt. 22. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Addig jól tudod, hogy a katód fűtőszálát melegíteni kell, hogy egyáltalán működjön az elektroncső.

A kadód a negatív elekróda. Van egy másik, az anód, amire pozitív feszültséget kell kapcsolni. Ha ezen kívül nem lenne más, akkor sima egyenirányító csőként működne (pl. EZ-80). De van még az anód és a katód között egy (vagy több) másik elektróda is, a rács.

A rácsnak a katódnál negatívabb potenciálon kell lennie néhány volttal alaphelyzetben.

Mivel az azonos töltések taszítják egymást, a katódból kilépő elektronok nem tudnak eljutni az anódba, nem folyik áram. Ha csökkented a negatív rácsfeszülgséget, egyre több elektron fog átjutni a rácson, és nőni fog az anódáram. Vagyis a rács feszültségének változtatásával tudod vezérelni az anódáramot. A rácson áram nem folyik, feszültséggel kell vezérelni. Az elektroncső leginkább egy J-FETre hasonlít.

A gyakorlatban a negatív rácsfeszültséget egy katódellenállással szokták beállítani, "megemelik" a katód feszültségét a szükséges mértékben, hogy a földpotenciálon lévő rács negatívnak tűnjön a katód szempontjából.

Persze nem ténylegesen van földön a rács, akkor nem lehetne vezérelni, hanem ellenálláson keresztül.

2014. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ most már értem csak a wikin nem volt leírva ilyen részletesen.
2014. okt. 28. 09:59
 3/3 anonim válasza:
2015. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!