Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mivel tisztíthatnám meg az...

Mivel tisztíthatnám meg az LCD ill. plazma TV képernyőjét, hogy ne legyen csíkos-maszatos?

Figyelt kérdés
Vettünk direkt ilyen folyadékot, de tiszta csíkos a képernyő. Ti hogy csináljátok?
2010. jan. 25. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Esetleg próbáld meg tiszta alkohollal, az hátha segít. Lehet venni ilyen alkoholos ablak,üveg, monitor tisztító folyadékot. :)
2010. jan. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elvileg nekem adtak hozzá rongyot, amivel a szemüvegeket is szokták tisztítani. Én azzal szoktam tisztítani + némi ablakmosóval, ha nagyon muszáj.
2010. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
pronto és pamutrongy :)
2010. jan. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

NAGYON vigyázz, hogy a képernyő széleire (főleg az alja veszélyeztetett) ne folyjon lötyi, mert bemehet a háttérvilágítás diffúzor lemezei közé, és gyakorlatilag javíthatatlan. (Na jó, nem, de szét kell szedni az LCD panelt, ami baromi kockázatos, és nem egyszerű feladat. Gyakorlat nélkül, házilag nekifogni szinte biztosan a panel halálát jelenti.)

Esetleg érdemes hanyatt fektetni az LCD-t a tisztítás idejére.


Egyébként nekem is a tiszta alkohol (pl. Alkonek, a József körúti vegyszerboltban kapható) és a tiszta (!) lehetőleg fehér pamutruha (pl. frissen mosott alsógatya) vált be.

2010. jan. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

alkohollal MEG NE PRÓBÁLD!

szépen megmattítja a felületet ami ilyen készülékeknél nagyon érzékeny. Vegyél kifejezetten erre való tisztítószert én is azzal tisztítom, semmi csík nem marad.

2010. jan. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
DM-ben kapható DR. Beckmann terméket vettem, ami kifejezetten LCT, TFT és Plazmához ajánlott, mégis csíkos maradt a képernyő. Nem vagyok tök béna, mert a sima 1000 éves TV sosem maradt csíkos, de ezzel a termékkel nem boldogulok. (pedig a laptop és a monitorunk nem csíkos tőle) Tudnátok esetleg valami más nevű terméket ajánlani?
2010. jan. 25. 11:34
 7/10 anonim válasza:
dr. beckmann-t használok, tökéletesen le tudom vele takarítani a képernyőket.
2010. jan. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is Dr beckmann van.Nekem sem sikerül vele csíkmentesen tisztítani.Szerintem ez nem jó termék.
2010. jan. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Clin(ablaktisztító) károsítja? Mert én ezt szoktam használni!
2010. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ablak tísztitók alkoholt tartalmaznak nem jók LCD-re.Már írták fentebb.
2010. jan. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!