Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » S. O. S. Elvesztek a CD-ről...

S. O. S. Elvesztek a CD-ről az információk? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Lenne egy kis problémám, leírom először a történteket röviden: egy cd-ről lementettem egy mappát, majd kivettem a gépből a cd-t, ezután, mivel a mappa tartalmát nem tudtam megnyitni módosítottam egy elemnek a társítását (bár így sem volt jó) erre mindent hozzá társított a mappán belül, kitöröltem a mappát (lomtárból is). Majd visszatettem a cd-t és ott is az „új” társítással jelent meg.

Ilyenkor mi van? Visszaállítani hogyan kell az eredetire? Más gépen a cd eredeti formája lesz vagy elrontottam az egészet?


2010. jan. 26. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha esetleg megmondanád a fájlformátumot...


Egyébként Jobb click > Tulajdonságok, és ott lehet beállítani az alapértelmezett társítást

2010. jan. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A CD-nek semmi baja. Gondold végig, nem írtál rá adatot, tehát nem változott. Egyszerűen a géped megjegyezte, hogy te egy bizonyos kiterjesztést milyen programmal társítottál, így működik. Akármit is teszel be, ha ilyen a kiterjesztés mostmár azzal próbálja megnyitni. Ezt kitörölni úgy lehet, hogy megnyitsz egy bármilyen mappát, vagy akár a sajátgépet. Ott lenyitod az eszközök menüt és kiválasztod a mappa beállításai pontot. (utolsó)

A megnyílló ablakban a harmadik, fájltípusok fület választod. Itt listában és ABC sorrendben megjelenik az összes kiterjesztés amit a géped ismer. Kikeresed azt amit társítottál és van két lehetőséged.

1. A törlés gombbal törli. Hátránya, hogy legközelebb nem fogja felismerni, tehát újra kell társítan egy olyan programmal ami jól nyitja meg. Ha megmondod a kiterjesztést lehet, hogy progit is tudunk javasolni.

2. Társítás gombbal újra társítod az eredeti programmal(ha volt ilyen).

Ez utóbbit egyszerűbben is megoldhatod a következő módon:

Jobb klikk a fájlon, legördülő helyi menüből társításra állni, program választása lehetőségre katt. Kiválasztod az eredeti programot, alul a jelölőnégyzetet bejelölöd (az ilyen fájlok megnyitása stb...) és ok A jelölőnégyzet FONTOS, különben csak ebben az egy esetben nyit így nem jegyzi meg. Remélem tudtam segíteni.


Ha hasznosnak érzed a választ ne restelld megnyomni a szavazógombot :)

2010. jan. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.

Addig eljutottam, hogy a mappa beállításai pont megvan, de ezen belül csak "általános" "nézet" és "keresés" fül van, ezeken belül pedig nem találtam kiterjesztésre vonatkozót. Olyan van a "nézet"-en belül, hogy: Mappák visszaállítása.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat. Lényeg, hogy a cd-n az info marad.

2010. jan. 27. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!