Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sokkolót hogyan lehet házilag...

Sokkolót hogyan lehet házilag csinálni?

Figyelt kérdés
Nem sokat értek az ilyesmihez, csak láttam a kínaiban ilyen kis gyújtót, ami jól megráz. Gondoltam hátha tudok egy kis segítséget kérni.

2014. nov. 15. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
a legegyszerűbb ha belepisilsz a konnektorba
2014. nov. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az nem sokkoló, max kellemetlen. Legegyszerűbben egy 4,5-9 voltos elemmel, egy szagatóval és egy transzformátorral tudsz csinálni nemhalálos sokkolót
2014. nov. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. A transzformátort ismerem és itthon tudok előkotorni majd, de ezt a szaggatót nem ismerem fel, ha be is irmom a keresőbe... linkelnél egy képet róla? Elolvastam már mindent, de fogalmam sincs, hogy ha nem akarok elmenni csak ezért üzletbe, akkor hol keressem vagy mibe..
2014. nov. 16. 13:40
 4/6 Szirty ***** válasza:

Hát az biztos hogy "szaggatót" nem kapsz szaggató boltban. :-)

A legegyszerűbb ilyen egy relével valósítható meg nyitó (NC) érintkezővel csengő kapcsolásban.

2014. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Mivel azt írod: "Nem sokat értek az ilyesmihez" ezért nehéz neked jó tanácsokat adni.

Szaggatónak, erre gondoltunk:

1:fogsz egy relét (másnéven jelfogót), olyan, (vagy alacsonyabb) feszültségût, mint amilyen elemed van/lesz (ha boltban veszed, így kérd: "1 morse"-s, ha otthon van ilyened, legalább 5 lába legyen). A relének a tekercsével párhuzamosan kötöd a (régi, nehéz telefontöltôbôl, órás-rádióból kiberhelt) trafó kisfeszültségû (pl.6 - 9V) kivezetéseit.

2:a relé CO érintkezjét összekötöd a relé egyik tekercskivezetésével.

3.az elem egyik pólusához kötöd a relé NC kivezetését, a másik pólushoz pedig a relétekercs szabadon maradt kivezetését.

Eredmény: az egész elkezd berregni, és ha véletlen megfogod a trafó 240V kivezetéseit, akkor nagyon! meg fog rázni. Olyan szikrákat, mint a filmekben, illetve az igazi sokkolókból kijön, nem fog adni.

(Jelmagyarázat:: CO=COM, azaz közös; NC=normal contact, azaz alapból vezet)

2014. nov. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A csengő kapcsolás nekem igy elsőre kinai és nem sokkal lettem több, ahogy utána néztem is. Azt tudom, hogy egy régi fajta kapucsengöből lehet sokkolót csinálni, mert a suliban egyszer az egyik tag hozott és kintelenkedtünk vele.


Utolsó! Így már lessz ebből valami, kösz szépen, hogy írtatok. Ha összejön valami akkor még jelzek.

2014. nov. 17. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!