Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Asztali számítógépemen - win...

Asztali számítógépemen - win Xp_- böngészés közben sokszor felpörög a ventilátor, ami a túl melegedés jele. Mitől melegszik a gépem- ki volt pórszivózva - és mit tehetnék, hogy ne melegedjen?

Figyelt kérdés
2014. nov. 18. 11:15
 1/5 Tengor ***** válasza:
100%

A túlmelegedés jele lekapcsolás v. a füst. A felpörgő ventilátor csak melegedést jelent, nem feltétlenül probléma.

Valószínűleg olyan oldalakat nézel, amin van pár flash animáció és tele van töltve javascriptekkel. Ezek elég sok erőforrást igényelnek, normális, hogy jobban dolgozik a gép.

Milyen CPU-d van és milyen hőmérsékleteket mérsz?

2014. nov. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen proci van benne, nekem volt egy érdekes történetem "AMD Athlon" procival. Igaz, már nem csak föl-fölpörgött, hanem le is állt. A proci és a felette lévő hűtőborda között egy olyan "porréteg" préselődött be, mintha gyárilag egy tömítést helyeztek volna oda. Amikor kivettem a "tömítést" megszűnt a rendellenes működés.


Természetesen szakszerűen le lett tisztítva alkohollal, elektrosztatikus és egyéb sérülésekre nagyon kínosan vigyázva, majd újra lett pasztázva.

2014. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szedd le a speedfan nevű apró szoftvert. Az kijelzi működés közben a hőmérségletet.

Addig is használj adblock-ert, ami kiszűri a felesleges tartalmat. Futtass le egy vírus malware keresést. Szedd le az Advanced System care nevű programot és futása egy optimalizálást(de ne hagyd állandóan futni, mert sok erőforrást igényel). Nem tudom, hogy ezt az xp tudja-e, ha igen akkor állítsd be energiagazdálkodásnál a processzor terhelhetőségét 40%-ra egy külön profilban(ha nem lehet külön profilt létrehozni és nincs is egynél több akkor 70-80%-ra)

2014. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok. CPU tipusa: Intel Pentium 4 ; 2,4 GHz

Rendszer memória: 503 MB.

A hőmérsékletet nem mértem - nem tudom hogyan kell, csak a ventilátor túl gyakori felpörgése alapján gyanakszom túlmelegedésre. A válaszokat értékelem, kösz.

2014. nov. 18. 17:31
 5/5 Tengor ***** válasza:
100%
Aida64 mutat a hőfokokat. Próbáld ki!
2014. nov. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!