Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Pécsen Villanyszerelő?

Pécsen Villanyszerelő?

Figyelt kérdés

Üdv. A problémám kissé összetett.

Egy panelban lakunk, ahol a villamos hálózta, hogy úgy mondjam, nagymamám korabeli.

Semmit nem értek a villamossághoz, csupán a hibákat tapasztalom.

A lakásban üzemel, egy régebbi hűtő,, 2 számítógép, és egy televízió, ez is a régi fajta.

Ha a 2 gép megy, + a hűtő ugye, akkor a kismegszakító azonnal leold.

Van, hogy ha bekapcsoljuk hátul a számítógép tápegységét, akkor is azonnal leold a kismegszakító.

Megnéztem, az elosztó szekrényen ami mindig le kapcsol, 380V 16A van írva. Felette van még 2 megszakító, amire 10A van írva.


A lakásban földelt konnektor, csak a fürdőszobában, van.

Ez is gondot jelent, hiszen a számítógépeknek nagyon is kellene a földelt konnektor megléte.


A kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy kihez fordulhatok a problémával, menyi kiadást jelentene ennek a megoldása, és van e Pécsen aki esetleg elvállalná?

Csak villanyszerelőre bíznám a dolgot.


A tisztelt válaszokat előre is köszönöm.



2014. nov. 25. 09:40
 1/2 A kérdező kommentje:
Legközelebb a Sexualitás témába nyitom. Akkor talán válasz is lesz...
2014. nov. 28. 14:23
 2/2 Bandit87 ***** válasza:

Szia, én nem vállalok maszekot, de talán segíthetek.

A földelt dugaljak megléte fontos, mindenképpen ki kellene cserélni. Nyilvánvalóan a vezetékeket is cserélni kell, most már réz vezetéket használunk az alumínium helyett. A vezetékek behúzásával paneloknál előfordul némi probléma, ha mondjuk hülyén van csövezve a beton panel, de lehet hogy csak újat kell behúzni.

A kismegszakítók azért oldanak le, mert nagy a terhelés abban az áramkörben. A vezetékeket erre méretezték, max. át tudod dugni máshova a hűtőt.

Valószínűleg a lakáselosztót is cserélni érdemes (ahol vannak a kismegszakítók). Ha ezek ki vannak cserélve, akkor biztonságosabb lesz, és valamivel nagyobb kismegszakítót lehet beépíteni.

Az árat látatlanban nem tudom megbecsülni, butaságot nem akarok mondani.

Remélem segíthettem.


Ami a mestert illeti: [link]

2015. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!