Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A taviranyitassal kapcsolatos...

Kary13 kérdése:

A taviranyitassal kapcsolatos kerdesem lenne. Hogy tulajdonkeppen hogy is mukodnek ezek? (a tobbi lent)

Figyelt kérdés

Szoval vannak ezek a taviranyitasu(RC) dolgek,en peldaul a taviranyitasu kocsikra es kulombozo modellekre gondoltam.(nem azokra a hatalmas modellekre gondoltam)

Hogyan kuldi a taviranyito a jelet es a jarmu mikent fogadja?Esetleg lehet ilyet megfelelo felszerelessel othon kesziteninEltudnatok magyarazni vagy mondani egy oldalt ahol errol felvilagositanak?Elore is kosz.



2014. nov. 26. 21:18
 1/1 Gabba8303 válasza:
Valószínűleg azért nem érkezett még válasz mert az ismeretanyag igen terjedelmes és alap elektronikai tudást igényel, hogy megértsd, mik azok a rádióhullámok,hogyan terjednek, és mik azok az elektronikai alkatrészek adják, amik érzékeik a jelet és vezérelnek. Szerintem első kőrben olvass utána a rádió-adókészülékek hőskorának,egy kis alap elektronika, bár annyi azt hiszem már az iskolai tananyagokban is benne van. A lényeg hogy hasonló az elv mint ahogy egy rádiót hallgatsz, csak míg a rádióban a rádióhullámokat hanggá alakítják a távirányítókban vezérlésre használják, de mondom ezt baromi terjedelmes lenne érdemben elmagyarázni
2014. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!