Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy műanyag öntő gép mennyibe...

Egy műanyag öntő gép mennyibe kerül körülbelül és nehéz működtetni nem gyári szinten?

Figyelt kérdés
A formákat, amiket ki akarok önteni hogyan készíthetem el? Megrendelem azt az alakot amit akarok és ők elkészítik?
2014. dec. 1. 07:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gondolom fröccsöntö gepre es szerszamra gondolsz.


A dolog ugy mukodik, hogy van egy froccsonto gep, es van az aktualis termekhez gyartott froccsonto szerszam, a szerszamokat cserelgetni lehet a gepen attol fuggoen hogy mit akarsz gyartani.


Hasznalt kisebb gepet mar par millio forintert lehet venni, de a nappaliba nyilvan nem tudod beallitani.


froccsonto szerszamot kulon meg kell terveztetni es le kell gyartatni, attol fuggoen mekkora elemelket gyart es hanyat egyszerre, varialodik az ar. Kiseb, egyszeru termekeknel par milliotool indul, a komolyabb, nagyobb, tobb ulekes szerszamok akar szazmillios nagysagrendben is kerulhetnek.


De nyilvan a penz nem eleg, szaktudas is kell.

2014. dec. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Célom, hogy egy állatfelszerelés készítő üzemet hozzak létre. Egyenlőre csak egy géppel ( mivel nem vagyok milliárdos) utána bővíteném. Tehát itt olyanokról van szó mint: fésűk, alomtálcák, szállítóbokszok, műanyag játékok, gumicsontok ... Egyenlőre csak egy géppel és kis termékekkel. Gondoltam rá, hogy még beindul az üzlet addig saját magam öntöm ki a formákat, tehát a játékokat például amik kisebbek. Gumicsontokat és hasonló és az interneten árulom őket. A biresin G26-ra gondoltam ahogy utána olvasgattam.


Nem akarok egyenlőre sok pénzt beleverni mert egy telek is már milliós áron van és még épület sincs rajta, szóval én még az otthoni elkészítést is bevállalnám.

2014. dec. 1. 07:52
 3/11 A kérdező kommentje:
* Gumicsontokat és hasonlókat majd az interneten árulom.
2014. dec. 1. 07:53
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát egy elfogadható fröccsöntőszerszámot gépműhelyek közül se sok tud legyártani.

Lehet, hogy eleinte jobban jársz, ha gyártatod a termékeket.

A fésűhöz meg a tálcához valószínűleg gépből is másik kell.

2014. dec. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gyártatni hol, kivel lehet? Esetleg akkor csak felvásárolom és eladom mint online shop. Addig még nem gyűlik össze több pénz.
2014. dec. 1. 08:24
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban jársz, ha első körben leszerződsz egy nagykerrel, és árulod a termékeiket.

Az anyagi részét az első válaszoló már leírta.

Én már csak azt kérdezném meg pluszban, hogy az otthon való működtetést pontosan hogyan értetted?

Az olcsó, régi típusú gépek átlagban 5-4 M hosszúak, és büdös mint az állat. Elszívó berendezés nélkül nem ajánlanám a használatát, arról nem beszélve, hogy ipari árammal működnek. Feltételezem erre otthon nem vagy berendezkedve.

A gép kezelése borzasztó egyszerű, nem ahhoz kell szaktudás, hanem a műanyaghoz. Nem tudod ugyanis, hogy mit miből lehet és szabad legyártani, főleg, hogy élőlényeknek árusítanád. Nem mindegy, hogy miből van a játékcsont, miből van az itatótál. Gondolom nem mondok újat azzal, hogy számtalan műanyag létezik különböző szilárdsággal és rugalmassággal.

Azután még ott van a forgalomba hozatali engedély megszerzése is. Előfordulhat, hogy akkor engedélyezik, ha már legyártottad és bemutattad a prototípust.

Visszatérnék még egy kicsit a gépre: Egy olyan egyszerűbb, kisebb gép amit megtudnál venni, arra viszonylag kicsi szerszámokat lehet rátenni, jobbára tiplik és hasonló kisméretű csetreszek gyártására való. Talán még elférne rajta a fésű, vagy kisebb játékcsont, de mondjuk megveszed, és később jössz rá, hogy pl. egy itatótálat már nem tudsz rajta legyártani.

Szóval ragozhatnám még a buktatóit, de hidd el, nem ipari szinten nem érdemes nekiállni.

Keress beszállítót. Ha működik a dolog, akkor később próbaképp csináltatsz szerszámot, odaviszed egy mezei maszek fröccsöntőhöz, és legyártatod. Fillérekért legyártják. Aztán később még gondolkodhatsz ebben, ha látod hogyan működik a műanyag gyártás, és látod, hogy mennyire van kereslet a dologra.

2014. dec. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó. Így lesz :)
2014. dec. 1. 08:46
 8/11 anonim ***** válasza:
De a legjobb megoldas, ha Kinabol importalod az egeszet.
2014. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok rossz minőségű kínai terméket árulni. Gondolom hozzá jutnék olcsón de nem hiszem, hogy strapabíróak lennének és főleg egészségesek.
2014. dec. 1. 12:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Kinabol barmit be lehet szerezni, barmilyen minosegben. A magyarorszagi gyartas ilyen tomegaruk eseten egyszeruen nem rentabilis.
2014. dec. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!