Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A konnektornál van elektromágn...

A konnektornál van elektromágnesen sugárzás, vagy csak akkor ha bedugok egy fogyasztót és áram folyik rajta?

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Miért erdekel ? Amugy van fogyasztó nélkül is
2014. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsi lettem. Most olvastam itt, hogy elvileg van meg van aki szerint nincs...

Nem tudtam eldönteni, hogy most mi igaz.


Ha nem folyok benne áram akkor miért van?

2014. dec. 2. 21:55
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Mágneses tere nincs, csak elektromos.
2014. dec. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Szinte minden szempontból elhanyagolható, annyira minimális.

Az elektromos potenciál (azaz két pont közötti feszültség KÜLÖNBSÉG) gyak. egy tulajdonság, mellyel minden test rendelkezik. Ha a két test között nincs villamosan vezető tér, akkor ez a potenciál fennmarad, ha van, akkor igyekszik kiegyenlítődni. És ez a két pont közötti töltés különbség az, ami megindítja a töltések áramlását, tehát magát az elektromos áramot. Még ez az áram nem indul meg, nem beszélhetünk elektromos térről. Nem lesz semmilyen kölcsönhatás.

Ez olyan dolog, mint pl. 2 autó, különböző sebességgel mennek, különböző irányba. Semmi közük egymáshoz, nincsenek hatással egymásra. Viszont ha öszekötöd őket egy kötéllel, hatással lesznek egymásra, a kötélen erőhatás lép fel.

Persze valamekkora, femto-piko amper nagyságú szivárgó áram mindig van, de az annyira kicsi, hogy gyakorlatilag nem alakít ki semmilyen elektromos teret.

2014. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van.

A kontaktmentes faziskeresom ezen alapul.

2015. okt. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!