Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Asztali cb/urh rádió?

Asztali cb/urh rádió?

Figyelt kérdés
szeretnék venni 10-15-20e körül fent említett rádiót fontos hogy asztali azaz beltéri legyen:) igen amatőr vagyok még, találtam rengeteget használtapró oldalon de mindegyik gépjárműbe való/ tehát milyet vegyek ? vagy van átalakító? hozzáértők segítségét várom, illetve ha van jó tanács mindent szívesen veszek üdv

2014. dec. 4. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha 10m re keresel rádiót, akkor én ezt ajánlom.

Tápegységet veszel hozzá, vagy csinálsz egyet.

Alapból 30 watt, de levehető az erősítő. Praktikus lehet hozzá csinálni egy fasza csöves végfokot. Asztali kivitelben csak qurva drágát kapsz. Vagy használt régi cb-t. Vaterán láttam asztali stalkert nem olyan régen 30 körül.


[link]

2014. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod és infódat :) mivel szűkös a kassza jelenleg, tudnál segíteni vadászni egyet ? megköszönném természetesen, kb a fenti árig, valami használtata OLX-n vagy ahol lehet .. aztán össze sufnizom asztalinak :) köszönöm szépen
2014. dec. 4. 22:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak fogni akarsz vagy forgalmazni is?


Előbbi esetben megúszhatod egy RTL2832U chipkészletű USB-s TV-tunerrel - ~3000-5000 Ft áron kapható - SDR-ként rávehető (R820T tuner esetén) ~24-1766 MHz-es vételre.


Tunerek ingyenes Magyarországra szállítással: [link]


Szoftver:

[link]

[link]

2014. dec. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
forgalmazni is szeretnék :) köszi az eddigieket !! :)
2014. dec. 5. 00:53
 5/7 A kérdező kommentje:
írj privátba nyugodtan köszönöm
2014. dec. 5. 00:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Kern Andrást idézve elfogtam egy levelet:

"Szia!


Nézegettem itt a kérdéseket CB rádió ügyben és Kérdezőnek ajánlottad az alábbit, ha csak venni szeretne:

RTL2832U USB tv tuner.

Ez még mindig jó, megfelelő, vagy modernebb is van?"

Árkategóriájában (10-20 $) megfelelő.


Maga az RTL2832U egy COFDM demodulátor + 8 bites analóg-digitál konverter, a tunerben van még egy tunerchip, ami az USB-s TV-tuner gyártójától függően változik.


Az elterjedt tunerchipek az RT2832U alapú TV-tunerekben:

* Elonics E4000 - sávszélesség: 52-2200 MHz, 1150 és 1250 MHz között egy kihagyással

* Rafael Micro R820T - sávszélesség: 24-1766 MHz - ebből van újabb verzió is R820T2 néven

* Fitipower FC0013 - sávszélesség: 22-1100 MHz

* Fitipower FC0012 - sávszélesség: 22-948,6 MHz


"Milyen módon tudok rákeresni ilyen tunerekre, aminek ilyen jellemzői vannak: nagyon széles sávban lehet vele venni?"

Magát a technológiát SDR (Software Defined Radio - szoftver által definiált rádió) hívják.


Van több féle ilyen platform, például:

* Airspy ( [link] ): hasonló az RTL-hez, 24-1800 MHz, 10 MHz-es maximum vételi sávszélességgel, 12 bites ADC-felbontással, 200 $-ért

* SDRPlay RSP ( [link] ): 0,1 MHz - 2000 MHz-es, 8 MHz-es maximum vételi sávszélességgel, 12 bites ADC-felbontással, 150 $-os árért

* HackRF One ( [link] ): 1-6000 MHz, 20 MHz vételi sávszélesség, 8 bites ADC-felbontással, képes adásra is, 300 $-os árért

* Nuand BladeRF ( [link] ): 300-3800 MHz, 40 MHz vételi sávszélesség, 8 bites ADC-felbontással, képes adásra is, 450-600 $-os árért

* USRP ( [link] ): 0-6000 MHz, moduláris felépítés, 25 MHz vételi sávszélesség, 16 bites ADC felbontás, képes adásra is, de rettenetesen drága: 700 $-tól kezdődik


"A tuner megvétele nélkül is ki tudom próbálni a tunerhez tartozó szoftvert?

Vak vagyok (beszélőprogrammal használom a számítógépet) és nekünk probléma szokott lenni a tv-tuner szoftverek akadálymentességével, használatával."

A program tuner nélkül is elindul, felolvasószoftver-kompatibilitásáról sajnos nem tudok nyilatkozni.

2016. júl. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy stalker XX. király az asztalra. De például van ilyen Cobra cucc is amit olcsón meg lehet csípni.
2018. júl. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!