Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Úgy hallottam, hogy egy...

Úgy hallottam, hogy egy drótnak kisebb az ellenállása akkor ha váltóáramot kell vezetnie. Hogy tudom kiszámolni, vagy honnan tudom, hogy mekkora lesz az ellenállása?

Figyelt kérdés
2014. dec. 10. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Rosszul hallottad.


A vezeték ellenállása (R = ρ * l/a)


[link]

2014. dec. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egy féligazság. A teljes igazság az, hogy az ohmos ellenállása azonos hőfokon fix, és azért transzformálják fel a "váltóáramot", mert azonos felvett teljesítményen a hatalmas feszültség miatt sokkal-sokkal kisebb az áramerősség a vezetéken, és mivel az ohmos teljesítmény R*I, nagyfeszültségen kisebb a hálózati veszteség. Ez egyenáramra ugyanúgy érvényes, csak nagyon nehéz egyenáramot gazdaságosan transzformálgatni.
2014. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Egyenaramot szinte nem is lehet teanszformalni
2019. júl. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Hogy tudom kiszámolni, vagy honnan tudom, hogy mekkora lesz az ellenállása?"


Nagyon egyszerú. Ejben is kiszámolható némi gyakorlással.

Meg kell szoroznod eggyel.

2019. júl. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*'Ejben is'

Fejben is

2019. júl. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!