Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valószínűleg elromlott a...

Valószínűleg elromlott a piezo-kristály a gépemben, ezért csak nagyon nehezen indul be. Mi éri meg jobban, venni egy új számítógépet, vagy kicserélni az indítógombot?

Figyelt kérdés

2014. dec. 13. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
?????????????
2014. dec. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem a csakráimban olyan erő van amivel kézrátétellel bármilyen piezo kristályt azonnal megjavítok, akarod igénybe venni a szolgáltatást?

Egyébként fogalmam sincs miről beszélsz. A piezonak általában hangszórhoz vagy csipogóhoz van köze, attól pedig működik a gép, csak ha elromlik (a gép), nem jelez sípolással.

2014. dec. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha megnyomom a bekapcsoló gombot, nem reagál rá. Eddig azt hittem, egy piezo kristály szolgáltatja azt a feszültségjelet, ami a gomb benyomásánál beindítja a számítógépet, de akkor ezek szerint nem így van.


Viszont akkor el tudnátok mondani, hogy működik ez az egész? És mi lehet rossz a gépemen?

2014. dec. 14. 12:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk távgyógyítók, nem tudjuk megmondani. Lehet tápegység illetve alaplap hiba. Hűtőventillátorok (táp, processzor) felpörögnek? Bármi sípolás?

Rosszul hitted. A nagy 20 vagy 24 pines csatlakozón kell összezárni a zöldet egy fekete vezetékkel, ez ad egy jelet, amitől elindul a gép. Ennyit csinál a gomb, nehezen tud elromlani. Kristályhoz semmi köze, a feszültségeket a tápegység biztosítja.

2014. dec. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nincs sípolás, igazából meg se mukkant. Amúgy most levettem a ház elejét és egy fogpiszkáló segítségével be tudom indítani. Szóval a gombbal volt valami gebasz.


Azért köszi mindenkinek

2014. dec. 16. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:

"Eddig azt hittem, egy piezo kristály szolgáltatja azt a feszültségjelet, ami a gomb benyomásánál beindítja a számítógépet"


Összekeverted a számítógépet a gázkonvektorral. Abban működik így.


Semmi gond, próbáld meg akkor a Windows feltelepíteni a gázkonvektorra. Mivel abban működik a piezzokristály, biztos pazarul fog futni rajta.

2015. jan. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kérdező!

A géped alaplapján van egy gombelem(nincs elrejtve), valószínűleg lemerült.

A gépben nincs piezo kristály, hanem a gombelem szolgáltat indító feszültséget.

Ha kicseréled de még mindig nehezen indul, akkor ellenőrizd a power gomb alaplapi csatlakozását, hogy biztosan rajta van-e. Ha így sem működik akkor várd meg a többi válaszolót. Egyébként milyen régi a géped?

2015. ápr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!