Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan oldják meg a processzor...

Hogyan oldják meg a processzor hűtését az okostelefonokban és a tabletekben?

Figyelt kérdés
Sosem értettem hogy ez hogy működhet így mivel ma már a középkategóriás telefonokban közel olyan gyors processzorok vannak mint a gépekben ezért majdnem akkora hőt is termelnek.

2014. dec. 14. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért még elég messze vagyunk attól, hogy olyan erős, gyors és komoly processzorok legyenek a telefonokban mint az asztali pc-kben vagy laptopokban. (1-2 kivételtől eltekintve)

A hűtést passzívan oldják meg. A keletkezett hő szépen leadódik a készülék hátulján. Alapjáraton ez nem olyan nagy mennyiség amit megérez az ember, de ha nagyon hajtva van a telefon akkor bizony érezhető a meleg.

2014. dec. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nálam már fordult elő hogy túlhajtottam a telefonomat és majdnem hogy égette a kezemet a képernyő amikor hozzáértem.

1 giga ram és 1,2 ghz-s processzor van a telefonomban.

samsung galaxy ace 3

2014. dec. 14. 08:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Kiselejtezett okosmobilt még nem bontottam el hogy biztosat írjak, de két lehetőség is elképzelhető:

Az egyik az hogy a mobilok NYÁK-lapját egy lemezből készült árnyékolás szokta borítani, ami egyben antenna funkciót is betölt. Ez esetben ha érintkezik a processzorral, akkor "hűtőborda" funkciója is lehet.

Egy másik plusz lehetőség, ha az említett hűtőfelület és a processzor közé még egy Peltier modult is behelyeznek. Ez a proci hőmérsékletének egy bizonyos értékénél bekapcsol és a proci felőli oldala hűl, a másik oldala pedig melegszik.

[link]

De mondom, ez csak két lehetőség, és nem biztos hogy így van megoldva. Bár amennyire melegszik az okosmobil, elképzelhető hogy az a meleg egy Peltier modul által "odaszivattyúzott" hő lehet.

2014. dec. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!