Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani egy...

Hogyan lehet megoldani egy szénkefe nélküli DC motor (BLDC) vezérlését? Két vezeték megy be összesen a motorba, és van 1 db hall érzékelő.

Figyelt kérdés
Ez egy befúvó ventilátor motorja amin széttört az elektronika. A nyákon volt elhelyezve 1 db hall szenzor, a motorba pedig összesen két vezeték ment róla. Biztosan szénkefe nélküli motor, de nem tudom, hogy kell az ilyet vezérelni. Szeretnék egy egyszerű vezérlőt építeni hozzá, vagy ha lehet inkább vásárolnék ha nem drága. Nagyon fel szeretném használni ezt a ventit ... olyan szép! :-)))

2014. dec. 16. 09:30
 1/2 overlordhu válasza:
Modellboltokban lehet venni Brushless motor vezérlőt, a legtöbb visszacsatolás nélküli, vagyis Hall-szenzor se kell hozzá. Ezzel nagyszerűen fog menni a dolog. Én külföldről hozattam be ilyen ketyerét, és 1500Ft körül 30A-es példányt sikerült szerezni :) Ja igen, ezek a ketyerék csak max 12V-osak, mert a 3 cellás LiPo cellának ennyi a feszültsége...
2014. dec. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem csak két vezeték megy be a motorba. A leírásod alapján - amelyet ezúton is köszönök - csak olyan vezérlőt találtam ami három vezetékes a kimeneten, azaz a motor felé. Tudsz esetleg olyat ami két vezetékes kimenetű, mert én nem igazán találtam.
2014. dec. 16. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!