Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A monitor miért csak 2 másodpe...

A monitor miért csak 2 másodpercig működik?

Figyelt kérdés

Van egy LG Flatron Minotirom, amit ha bekapcsolok 2 másodpercig működik. Szétkaptam a házat, végignéztem az áramkört de az összes kapacitor felülete sík egyenes, mintha egyik se ment volna tönkre...

Valami ötlet, akkor mégis mi romolhatott el benne ?

Itt vannak a képek, amik homályosan látszanak, nah azok pontosan ugyan olyan sík felületűek mint az összes többi:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2014. dec. 18. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Az hogy nem puklisodott fel egy kondenzátor, még nem jelenti azt hogy jó. Ha pontos eredményt akarsz, akkor szépen egyesével kiforrasztod őket, aztán megméred a kapacitás és ESR értékét. Ha ehhez nincs műszered, csak cserélni tudsz. Cseréhez LOW ESR kondikat használj.
2014. dec. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor logikusnak tartom ha mindegyiket kicserélem... A harmadik képen látható nagy monstrumról azt olvastam (egy hasonló kérdésnél egy külföldi oldalon) hogy nem valószínű hogy az ment tönkre, szóval azt hagynom kéne, vagy esélyes hogy az lehet a ludas ?
2014. dec. 20. 13:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem túl valószínű, én is a szekunder oldali kondikra gondolok, és főleg a tápegység panelon lévőkre. Azok szokták a leghamarabb feladni. A legrosszabb helyen a hűtőborda közöttiek vannak.


Lényeg a lényeg, a tápegység paneljén az összes kisfeszültségű kondit érdemes cserélni. Én mindenhová legalább 105 fokos, low esr típust tennék. Ha a feszültség érték nagyobb, az nem baj, csak fizikailag elférjen.

2014. dec. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A Low ESR-t miről állapítom meg ? Nem sokat értek az elektronikához...

Amik most a táp-ot kezelő áramkörön vannak:

470uF 25v (Az első képen 2 zöld)

1000uF 10v(Az első képen a harmadik zöld)

1000uF 25v(Az első képen a nagy bordó)

47uF 25v (A második képen a 4 kicsi fekete)


Akkor ezeket mikre kéne cserélnem ?

2014. dec. 21. 12:16
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


Itt vannak a kondik, ezek jók helyette. Persze ha van a közeledben elektronikai bolt, ott is megveheted. Ez így kb 200 forint.

2014. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kicseréltem őket, kivéve a 120uF 450v-set és még mindig max 1-2 Mp-ig működik...

Úgy tűnik vagy az a nagy dög volt a hibás, vagy nem a táp panelen van...

A problémám, hogy sehol az ég világon nem találok 120uF 450v-s Kondenzátort... Ellenben 120uF 400v-set meg sok helyen ha azt beleszerelem, működni fog ?

2014. dec. 29. 16:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább akkor 150Uf 450V-s kondit tegyél be, lomexnél biztos van. De nem hinném, hogy az lesz a baj. Ha nem ledes, akkor előfordulhat, hogy a fénycsövek inverterével lesz probléma.


[link]


Olvasd át, esetleg tedd fel itt is kérdésed.

2014. dec. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!