Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mást is idegesít ez a gitárokon?

Mást is idegesít ez a gitárokon?

Figyelt kérdés
Nekem konkrétan Stagg S-250 BK-m van. Tudom nagyon kezdő gitár és már jó ideje kellett volna újat vennem de közbejöttek dolgok amik miatt nem tudtam. Na de térjünk a lényegre. Ennél a gitárnál három hangszedő van, és a középső pont ott van ahol én pengetek. Játszottam már más gitárokon és sosem volt ilyen problémám mert ott más a hangszedők elhelyezkedése. Viszont a sajátomnál úgymond "beleakadok". Tehát pengetek és közben kopog a hangszedőn a pengető. Nagyon idegölő tud lenni. Én csinálok valamit rosszul vagy más is észlelt már ilyen problémát?

2014. dec. 21. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen normál Strat másolat. Hacsak nincs teljesen elcseszve a pickup magasság beállítása, akkor a te hibád.
2014. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem csinálsz semmit rosszul, és senkinek sem a hibája ez.

neharagudj hogy ilyen stílusban fogok fogalmazni, de így tudom érzékeltetni a legjobban mire gondolok:

Nem a hangszedő van PONT ott ahol te pengetsz, hanem te pont ott kaparászol ahol a gitáron hangszedő van... -.-

Egy akármilyen más elrendezésű gitáron is beleakadsz ha pont ott akarsz pengetni, ahol NEM TUDSZ... mert ott egy hangszedő.

Vagy más nézőpontból: pengess úgy hogy ne akadjon bele.. Nem lehet erre sokmindent mondani.

Szóval magyarul most egy olyan kérdés tettél fel mint ha azt írtad volna:


Nem tudok a gitárom hátulján pengetni, mert a húrok az elején vannak....

Hát igen, akkor pengess OTT és ÚGY ahol lehet, és tudsz. :)

2014. dec. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2. válaszoló:

Te sem láthattál sok gitárt életedben...


Egyébként állíts a hangszedő magasságán, ennyi:)

2014. dec. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

:))))))))

Ez jó.

10 éve aktívan zenélek, de ez nemhiszem hogy számít.

2014. dec. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az meg elég durva poén, hogy amiatt állítana a hangszedő magasságán, mert nemjó "helyen" van... :)
2014. dec. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudod a hangszedő magasságát a hangzás alapján állítják be. És lévén egy stratocasterről van szó, az 5 hangszedő állásból 3nál számít hogy a középső hangszedő hogy van beállítva. (és had ne kelljen hozzátennem hogy miliméterek mennyire számítanak.)

Főleg ha addig leengedi hogy egyáltalán ne akadhasson bele, akkor tulajdonképpen lófaszt nemér az egész, és ki is szedhetné a hangszedőt a gitárból.


Szóval kérlek ne írj ilyen baromságokat, hogy emiatt állítgassa a magasságát, ha ennyire nem értesz a témához.

2014. dec. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdekes..... Igen, tudom hogy a hangzásba beleszól, ha lentebb engedi, de ki mondta nem? Tanulj meg szöveget értelmezni. Egyébként, ha nagyon besüllyeszted, akkor is szólni fog, ha nem hiszed, próbáld csak ki. Mellesleg senki nem mondta, hogy teljesen le be kell engednie, elég csak annyira, hogy ne akadjon bele a pengető. Tudom, hogy nem feltétlen ez a jó megoldás, de még mindig értelmesebb és hasznosabb, mint hogy "pengesd máshol". Nyilván nem véletlenül pengeti ott, ahol, valószínűleg így áll kezére. Meg nem tudom hallottál-e róla, de muszáj változtatni a pengetés helyét, mivel a húrlábnál "élesebben" szól, a nyakhoz közelebb meg mélyebben... szóval akárhogy is nézem, néha kell a hangszedőnél is pengetni... de pont neked kell ezt magyarázni, aki 10 éve zenél?
2014. dec. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
**Teljesen be kell
2014. dec. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezért van telecasterem, nincs középső szedője.

Bár míg stratom volt abba se akadtam bele soha.

Kérdező: pengess máshol.

2014. dec. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!